04.03.2014 09:03


Češi prosázeli v období olympiády rekordní částku

Autor: Švanda Robert | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Češi prosázeli v průběhu olympijských her rekordních 800 milionů korun. Sázkové kanceláře hlásí dvakrát větší objem sázek na olympijské hry v Soči, než před čtyřmi lety ve Vancouveru. U sázkařů vedl lední hokej, dále následovaly sporty s českými sportovci. Důležitou roli hrálo internetové sázení.

Zimní olympijské hry v Soči nejsou rekordní pouze z hlediska zisku medailí českých sportovců. Češi si na své favority také rádi vsadili a sázkové kanceláře hovoří o rekordním příjmu sázek. Oproti olympijským hrám ve Vancouveru před čtyřmi lety se objem sázek dokonce zdvojnásobil. "Zatím jsou to živá čísla. Od sázkařů jsme vybrali asi 800 milionů korun. Na výhrách jsme zpět vyplatili zhruba 720 milionů. Vždy to funguje tak, že 85-90 procent náběrů vyplatíme zpátky," vysvětluje výkonný ředitel Asociace provozovatelů kursových sázek Marek Herman.

Nejvíce peněz sázkařů prošlo sázkovými kancelářemi Tipsport a Fortuna. U obou společností Češi prosázeli přes 300 milionů korun. Značné zvýšení sázek oproti celoročnímu průměru přesto nepozorují. "V tomto období můžeme hovořit spíše o tom, že se pozornost sázkařů přesunula z jiných sportů na olympijské hry, jelikož se zastavily nejvýznamnější hokejové soutěže. Ostatní sporty běžely normálně, takže můžeme v případě olympiády mluvit maximálně o jednotkách procent zvýšených náběrů. Jiné to bude například při Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii," připomíná další významnou sportovní událost v tomto roce tiskový mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Sázkaři prosázeli dvakrát víc peněz než před čtyřmi lety na Vancouver.Zimní olympijské hry sázkařům nenabízí tolik sportovních událostí, jako je tomu v případě letních olympiád. Přesto částka prosázená na Soči překonala letní olympiádu v Londýně. "Letos činil objem přijatých sázek 310 milionů korun. V Londýně to bylo 200 milionů korun a ve Vancouveru jen 130 milionů," počítá tiskový mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Velkou roli v přílivu sázek hraje stále větší obliba internetového sázení. Uzavírání sázek po internetu je v České republice možné teprve od 5. ledna 2009 povolením ministerstva financí. Právě touto cestou uzavřeli sázkaři většinu sázek. "Internetové sázení jasně dominovalo. Pokrylo asi osmdesát procent všech sázek. Velké procento pokryly také live sázky v průběhu samotných utkání nebo závodů," potvrzuje Herman.

Trend zvýšeného uzavírání sázek pomocí moderních přístupů k sázení pozorují také v Tipsportu. "Stojí za tím především stále rostoucí podíl live sázek a využívání moderních technologií k sázení. Sázkaři využívají chytré telefony nebo tablety," líčí důvody Hadrava. Mobilní verzi svých internetových stránek spustila Fortuna nebo Chance, jediný Tipsport nabízí ke stažení aplikaci přímo do mobilního telefonu.

Co se oblíbenosti sportů týče, nepřinesly olympijské hry v Soči žádné překvapení. Sázkaře tradičně nejvíce lákal lední hokej, na který připadla až polovina sázek. Zájem byl také o sporty s českými medailovými ambicemi, jako je biatlon nebo rychlobruslení.

Klíčová slova: Tipsport, Fortuna, kursové sázení, olympijské hry, Soči

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.