10.10.2018 18:03

Československé hokejové derby rozhodly nájezdy

Autor: David Studnický | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Druhé utkání univerzitní ligy hokeje se konalo na domácí půdě v Brně. Tým Masarykovy univerzity hostil v Hokejové hale dětí a mládeže bratislavský celek Diplomats Pressburg. Základní hrací doba ani prodloužení nerozhodla o vítězi, a tak následovaly nájezdy, díky kterým brněnští medvědi vyhráli 5:4.

Brno – Hokejisté Masarykovy univerzity se v úterý utkali s bratislavským týmem Diplomats Pressburg, který je loňským finalistou Evropské univerzitní hokejové ligy. Do zápasu nastoupila téměř totožná sestava, jenž v minulém kole drtivě porazila Trenčín 7:4.

Před začátkem utkání zazněly hymny obou států. Foto: David Studnický

První třetina nesla ve znamení aktivního hokeje a četných střetů. Jako první skóroval v přesilové hře tým Pressburgu. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, neboť po dvaceti sekundách vyrovnal Matěj Florek. V polovině třetiny však hosté znovu vedli po střele Jana Revaje. Ve čtrnácté minutě však Čtvrtníček krásnou střelou znovu vyrovnal skóre utkání. Za stavu 2:2 se odcházelo do šaten.

Domácí měli řadu šancí i díky přesilovkám, ty ovšem ale neproměnili. Foto: David Studnický

V dvacáté páté minutě skóroval kapitán týmu Peter Bustin a Brno opět vedlo. Třetí vstřelená branka hostujícího týmu padla v polovině druhé třetiny. Autorem gólu byl útočník Roan Křupa. Následovala série několika přesilovek, avšak ani jeden z týmů šanci nevyužil.

Poslední třetina nabídla divákům pestrou hokejovou podívanou. V závěru třetiny bylo po nárazu dvou hráčů na mantinel doslova roztříštěno ochranné plexisklo. Onu neplánovanou pauzu využily oba týmy k naplánování posledních minut zápasu. Čtyři minuty před koncem zápasu však Adam Grman střelou nad lapačku posunul Medvědy do vedení. V zoufalé situaci odvolal trenér Pressburgu brankáře Mariana Bohuse a bratislavský celek hrál v šesti. Strategie se jim vyplatila, neboť v třicáté šesté sekundě před koncem utkání padl vyrovnávací gól na 4:4. V základní hrací době  nebylo o vítězi rozhodnuto a zápas pokračoval do prodloužení.

Pressburg hrál po celý čas aktivní napadající hokej, což mu Masaryčka vracela stejnou vahou. Foto: David Studnický

Prodloužení hráli podle pravidel NHL v počtu tři na tři. Ačkoliv měli domácí řadu šancí, Bohus byl neoblomný. Jelikož se náhlá smrt nekonala, přišly na řadu nájezdy.

Zpočátku úspěšnější Medvědi dvakrát dopravili puk do branky, ale poté se štěstí otočilo. Pressburgu se taktéž podařilo dvakrát prostřelit brankáře Holuba. V šesté sérií nájezdů však Holub vychytal nájezd slovenského útočníka a Masaryčka byla krok od vítězství. Následující nájezd padl na ramena kapitána týmu Petera Bustina. Ten se tíhy okamžiku nezalekl a s přehledem skóroval. Masarykova univerzita tak vyhrála 5:4 po nájezdech.