29.02.2012 19:18


Chris Rea zahrál Praze

Autor: Tereza Ševelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Klasik rocku a blues se v Praze opět předvedl ve skvělé formě. Rodák z britského Middlesbrough se v české metropoli zastavil 23. února v rámci svého turné Santo Spirito, nazvaného podle jeho nejnovějšího alba. Brit se struhadlovým hlasem vystoupil na české scéně po dvou letech a zazpíval téměř pro dva a půl tisíce lidí.

Koncert šedesátiletého umělce byl dobře odvedeným kusem práce, který potěšil jeho stálé příznivce. Chris Rea se proslavil již na konci sedmdesátých let hitem Fool (if You Think It’s Over).  V pražském Kongresovém centru zazněly písně z celé Reovy kariéry. Od starších hitů  jako Josephine, Stainsby Girls, Julia či Road To Hell, které publikum nadšeně ocenilo potleskem hned po zaznění několika úvodních tónů, až k písni The Last Open Road z nejnovějšího alba. Přestože turné neslo název podle Reova nejnovějšího alba Santo Spirito, zůstala píseň The Last Open Road jedinou, která z alba zazněla. Přítomným ho ale připomínaly neonové trubice tvořící obrysy několika kytar, které se objevily na přebalu desky.  

Vystoupení oživily také videosekvence ze dvou celovečerních filmů natočených a režírovaných Reou. Záběry španělských býčích zápasů a pohledy na tajemného poutníka kráčejícího italskou Florencií z nových filmů byly prostřídány grafickými animacemi  připomínajícími pohled do kaleidoskopu. Za nejvýstřednější prvek by mohlo být označeno pekelně rudé světlo, které zalilo pražské kongresové centrum v průběhu písně Road To Hell. Chris Rea se tradičně zaměřuje spíše na zvuk než na doprovodnou show. O to větší údiv a nadšený potlesk sklidily jeho spontánní tanečky, kterými obohatil několik písní.


Největší část obdivovatelů má Rea mezi čtyřicátníky a staršími. Na koncertě ale nechyběli ani později narození, kteří výstup sledovali se stejným zaujetím, jako jejich starší souputníci.

Klíčová slova: Chris Rea, koncert, rock, blues, Praha

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.