16.10.2018 22:05


Citrusy provoní Botanickou zahradu. Výstava začne ve čtvrtek

Autor: Petr Hodina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Své výpěstky představí ve čtvrtek Citrusáři Brno a Zámecká zahrada Rájec nad Svitavou. Ve skleníku na pozemcích Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity si je budou moci návštěvníci prohlédnout a zakoupit spolu s masožravými rostlinami z Austrálie, kvetoucími orchidejemi a řadou dalších tropických a subtropických rostlin.

Brno – Ve čtvrtek započne čtyřdenní výstava citrusů, která se bude konat v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Hlavními vystavovateli budou klub Citrusáři Brno a Zámecké zahradnictví Rájec nad Svitavou. K vidění bude více než sto exponátů.

Příchozí se kromě citrusů, které budou tvořit většinu expozice, mohou těšit také na kvetoucí čajovníky, granátovníky, orchideje a další. „Zakoupením vstupenky na výstavu získají návštěvníci zároveň přístup ke stálé expozici Zahrady. Novinkou letos budou masožravé rostliny z Austrálie, které se teď na podzim probouzejí“ říká kurátorka sbírek Botanické zahrady Kristýna Žáková. 

Výstava bude pro návštěvníky otevřena od čtvrtka do neděle, vždy od devíti do sedmnácti hodin. „Plánujeme se s přítelkyní stavit. Sama pěstuje doma několik orchidejí, takže si to nenechá ujít,“ říká student Jan Klobása. "Kromě toho, že bude značná část citrusů v plném plodu, je důvodem k návštěvě přítomnost viktorie z čeledi leknínovitých. Ta totiž na zimu uvadá," uzavírá Žáková. 

Klíčová slova: botanická zahrada, citrusy, výstava, pozvánka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.