01.05.2015 16:11


Cizinci se zbavovali obsahu svých šatníků

Autor: Lubomír Dohnal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Své nadbytečné oblečení prodávali v Brně lidé ze všech koutů světa. Zájemci si mohli koupit oděvy například z Portugalska, Itálie, Slovenska nebo také Rumunska.

Rumunka Ruxandma Radutoiu nabízela i tradiční rumunské oděvy. Autor: Lubomír Dohnal

Brno - Cizinci žijící v Brně mohli v úterý prostřednictvím události Closet clean out (česky vyčištění šatníku, pozn. red.) prodat nebo vyměnit oblečení, které už nepotřebují či nepoužívají. Akci již podruhé pořádala Foreigners, firma starající se o potřeby a zázemí cizinců žijících v největších českých městech, v Masarykově 32. Návštěvníci si mohli vybrat z velkého množství použitých, přesto však zachovalých oděvů či bot z ciziny. Další podobný výprodej mohou zájemci navštívit 19. května.

Pro akci organizátoři vyhradili tři místnosti. Na stolech ležela poskládaná trička, šátky a jiné doplňky. Na zemi zájemci mohli nalézt několik druhů obuvi. Na věšácích kolem stěn visely mikiny a bundy. Oblečení z Portugalska prodávala Slovenka Zuzana Aureliová. „Byla jsem tam na Erasmu. Přivezla jsem si spoustu pěkných věcí, které teď už nenosím,“ řekla Aureliová. Návštěvníci si mohli koupit i tradiční rumunskou pokrývku hlavy. „Říká se jí marama. Nosí ji pouze ženy,“ uvedla prodávající Ruxandma Radutoiuová. Akci navštívili kromě cizinců také Češi. Chválili si možnosti koupě cizího oblečení za nízké ceny. „Původní oblečení ze Španělska či Portugalska je pro nás nedostupné nebo drahé. Tady si ho může každý koupit, a to za zlomek původní ceny,“ sdělila návštěvnice Jaroslava Kopřivová.

Kupující měli vstup zdarma, prodávající museli zaplatit padesát korun za místo k prodeji. Některé zboží stálo pár korun, jiné několik stovek. Návštěvníci si mohli věci vyměnit i kus za kus. Akci nakonec navštívilo více než tři sta lidí. „Jsme mile překvapeni, kolik se tu objevilo prodávajících i kupujících,“ informovala jedna z organizátorek akce Ivana Gulchmanová.

Návštěvník si mohl vybrat z nepřeberného množství oblečení z celého světa. Autor: Lubomír Dohnal

Klíčová slova: Brno, prodej, oblečení, cizinci, Erasmus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.