18.12.2018 15:13


Co si přeje Ježíšek? V soutěži zvítězila satira na adresu moderátora TV Barrandov Soukupa

Autor: Mariya Ostrenko | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vánoce jsou časem splněných přání. Ježíšek lidem každoročně plní nejtajnější sny, ale přemýšleli někdy nad tím, co by si přál on? Studenti Masarykovy univerzity v brněnských ulicích slyšeli mnoho neotřelých odpovědí. 

 

Vyhlášení soutěže cosipřejeJežišek
Brno – Ve vánoční soutěži, kterou uspořádali studenti žurnalistiky na Masarykové univerzitě v Brně, zvítězila česká satira a ironie. Lidé v ulicích i na internetu odpovídali na otázku „Co si přeje Ježíšek?“ Na facebookové stránce Stisku se mohli zájemci podělit se svými odpověďmi pod příspěvkem soutěže. 
 
Dva autoři nejlajkovanějších komentářů získali jako vánoční dárek mikinu Masarykovy univerzity. Největší počet hlasů na facebooku získal příspěvek Sáry Suché. „Ježíšek si přeje, aby Jaromír Soukup už neměl další pořad,“ napsala Suchá na adresu majitele Televize Barrandov a nasbírala 71 lajků. 

Adéla Kašperčíková se nad přáním Ježíška také zamyslela. „Ježíšek by si určitě přál, ať je každý spokojený s tím, co má, aby se nemusel na Vánoce tahat s kupou dárků,“ tipla si Kašperčíková a uživatelé na sociální síti z ní udělali druhou vítězku. 

Nad tím, že by neměl Ježíšek zůstat na Štědrý den bez tradiční večeře, přemýšlela Alexandra Hudáková. „Chtěl by se dobře najíst. Určitě by pojedl kapra a bramborový sálat!“ uvedla Hudáková. 

Účastnici ankety a soutěže se shodli na tom, že Ježíšek si nepřeje materiální dárky, ale dobro, lásku, přátelství, umění vážit si druhého a být vděční. Podle studentů by neměl Ježíšek zapomenout ani na ty, kteří si svátky nemohou užívat naplno. „Přeje si, aby všichni studenti zvládli své zápočty a předtermíny a mohli si užít Vánoce a svátky v klidu,“ odpověděla další soutěžící Oldřiška Hradcová.  

Se stejnou otázkou se obrátili studenti i na kolemjdoucí na náměstí Svobody. Podle dotázaných si malý dárkonoš nejvíc přeje mír na světě, štěstí pro všechny a být vedle maminky. 

Klíčová slova: Ježíšek, Stisk

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.