03.11.2019 22:34


Čokoládová ZOO dorazila do Ostravy

Autor: Michaela Jagusztynová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

První listopadový víkend v Ostravě patřil Čokoládovému festivalu pořádanému agenturou ChrisEvents. Návštěvníky lákal na kulinářské přehlídky, prodejní stánky s degustacemi, dětské tvořivé dílny, umělecká vystoupení, workshopy a hlavně na prohlídku Čokoládové ZOO.

Čokoládový slon a slůně. Autor: Michaela Jagusztynová

Ostrava – Dvacet čokoládových soch zvířat v životní velikosti spatřili letos poprvé návštěvníci Čokoládového festivalu v Ostravě na výstavišti Černá Louka. Výstava je první svého druhu nejen u nás, ale v celé střední Evropě. S nápadem přišel ředitel belgické agentury Imagine Events. „Řekl si, že když jdou udělat sochy z písku nebo ledu, proč by nemohly být z čokolády,“ sdělil organizátor akce Chris Delattre.

„O Čokoládovém festivalu jsem se dozvěděl od přítelkyně a byl jsem hodně zvědavý,“ uvedl návštěvník festivalu René Matlášek. „Na čokoládové sochy jsem se podívat nešel. Známí, kteří tam byli, z toho ale nebyli moc nadšení,“ dodal. Naopak další návštěvník Filip Macík přišel právě kvůli nim. „Na festivalu jsem byl i před dvěma lety a moc mě to nenadchlo. Letos jsem přišel znovu. Zajímá mě, jak ty čokoládové sochy vypadají,“ prozradil Macík.

Obří čokoládové sochy se nacházely v malé džungli doplněné typickými zvuky zvířat, jako je například sloní troubení či hadí syčení. U soch návštěvníci našli informační panely, z nichž se dozvěděli více informací o jednotlivých vysochaných zvířatech – jako v opravdové zoologické zahradě. Čokoládové sochy však nejsou jedlé. Při jejich výrobě využili Belgičané čokoládu připravenou z odpadu čokoládoven.

Kromě návštěvy Čokoládové ZOO zhlédli návštěvníci kulinářské přehlídky, na kterých šéfkuchaři předvedli své recepty doplněné o čokoládu. Dále návštěvníci ochutnali a zakoupili si nejrůznější výrobky z čokolády, například pivo nebo kebab, ale také klasickou tabulku čokolády s různými příchutěmi, jako je chilli, pepř, nebo taky kokos. Pro děti organizátoři připravili stánek s malováním na obličej a tvořivé dílny.

Klíčová slova: Ostrava, ČokoFest, čokoláda, ZOO

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.