25.10.2018 21:41


Další části Velkého městského okruhu prozkoumají hráči druhého kola hry Brno, co není

Autor: Adriana Široká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Doprava v severovýchodní a severozápadní části města se zklidní díky dalším částem Velkého městského okruhu. Mezi hlavní cíle projektu patří například rozšíření dvouproudové silnice u křižovatky Kníničská na čtyřproudou. Objevovat zajímavosti o okruhu můžou hráči v druhém kole hry Brno, co není. Trasa plná šifer a logických úloh začíná u trolejbusové a autobusové zastávky na Tomkově náměstí a projít ji trvá přibližně hodinu. 

Velký městský okruh

Brno -  Stavba dalších částí Velkého městského okruhu se připravuje na Tomkově náměstí a na Žabovřeské ulici. Soutěžící hry Brno, co není budou u toho. Druhé kolo hry začalo ve středu 24. října a má název Velká městská otázka. Kudy a kam? Výherci druhého kola se v areálu bohunického kampusu svezou na netradičních vozítcích a užijí si nečekané rozhledy. „Hráče tímto srdečně zvu a zároveň vyzývám k účasti ve druhém kole, protože šance vyhrát je více než velká,“ uvedl ředitel agentury Media Age David Blažek.

Na Žabovřeské se od 20. října pracuje přímo na staveništi. „Příprava staveniště začala kácením stromů. Dále probíhají vytyčovací práce obvodu stavby, jednání se správci přeložek, přesně vytyčení trasy a další,“ popsal náměstek primátora pro investice a dopravu Richard Mrázek. V listopadu se bude připravovat rekonstrukce mostu a jeho oprava začne na jaře příštího roku. Zahájí se také práce na obslužné silnici, rekonstrukce tramvajové trati nebo výstavba protihlukových valů.

Cílem prvních dvou etap projektu je odstranění zúžení silnice poblíž Kníničské křižovatky, které pravidelně způsobuje komplikace v dopravě. Díky stavbě se rozšíří dvoupruhová silnice na čtyřproudou. V severozápadu města se tak doprava zklidní až po výjezd z Husovického tunelu. Stavba byla zahájena na základě platných pravomocných stavebních povolení i přesto, že další stavební povolení na poslední chvíli napadlo sdružení Voda z Tetčic. „Odvoláním se nyní zabývají úředníci na ministerstvu dopravy. Věříme, že se nám zbývající stavební povolení podaří brzy získat,“ uvedl ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Přípravné práce probíhají i poblíž Tomkova náměstí a Rokytovy ulice. V době, kdy na Tomkově náměstí práce začnou, bude sloužit jako objízdná trasa momentálně uzavřená Zábrdovická ulice. Objízdná trasa povede i přes Zábrdovický most postavený ve 40. letech minulého století, který je nyní v havarijním stavu. Oprava ulice a mostu potrvá 15 měsíců.

Mezi přípravné práce na stavbu patřilo i vybudování křižovatky a mostu mezi Karlovou a Provazníkovou ulicí. V Provazníkově ulici byly první domy zdemolovány již loni, další dva pak ustoupily plánované stavbě v říjnu letošního roku. „Další budovy, které město k tomuto účelu vykoupilo, zbouráme v prvních měsících příštího roku,“ sdělil Robert Nedbálek z brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic. Dva úseky Velkého městského okruhu v oblasti Rokytovy ulice a Tomkova náměstí významně uleví dopravě v zastavěné severovýchodní části Brna. To by mělo přispět i ke snížení hluku.

Soutěžící si mohou trasu hry projít v kteroukoli denní či noční dobu až do 2. prosince. Cílem je vyřešit co nejvíce šifer a logických úloh. První stanoviště je u trolejbusové a autobusové zastávky na Tomkově náměstí. Celá trasa měří 1,7 kilometru a měla by hráčům zabrat přibližně hodinu.

Klíčová slova: Brno, Velký městský okruh, Tomkovo náměstí, Žabovřeská ulice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.