22.03.2015 09:39


Den Vltavy Pražané oslavili jízdou zdarma na dvoustěžníku, gondole a parníku

Autor: Bozděchová Aneta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pražská náplavka sloužila první jarní den jako přístav historických lodí a ostatních plavidel. Pořadatelé Dne Vltavy pro Pražany připravili řadu atrakcí s lodní tématikou.

Praha - První ročník Dne Vltavy včera uspořádali organizátoři ze Vševltavského spolku ve spolupráci s Farmářskými trhy na Rašínově nábřeží. Námořníci zadarmo svezli návštěvníky na historických lodích, parnících nebo benátské gondole. Čtyřhodinová akce nabídla bohatý doprovodný program. Pořadatelé chtěli akcí upozornit pražský magistrát na činnost spolku a problémy na Vltavě. „Život na řece není regulovaný přirozeným způsobem. Praze chybí kotviště, mimopražští tu nemohou kotvit,“ vyjmenovává problémy organizátorka Lucie Turnerová.  

Ze severu a jihu Prahy vypluly dva parníky, které svou plavbu zakončily na pražské Výtoni. Přes dvě stě lidí bylo na parníku, který vyplouval z Modřan.

Dvoustěžník Jim z konce devatenáctého století nestíhal svézt všechny zájemce.

Na pár minut si mohli návštěvníci splnit své sny a stát se kapitány. Po zaškolení si Pražané vyzkoušeli kormidlování malé lodi. 

Námořnickou atmosféru dokreslovala svými plavebními písněmi hudení skupina Matylda.

Prohlídka lodě. Foto: Aneta BozfěchováProhlídku lodě Tyrš ocenili i nejmenší návštěvníci.

Parník Taurus byl vyroben v roce 1911. Na své palubě dříve hostil Adolfa Hitlera a Josifa Stalina.

Otužilci přeplavali z levého na pravý břeh Vltavy.

Projížďka na gondole sklidila velký úspěch. Plavbu si pochvalovala studentka Kamila Boháčová, která se o celé akci dozvěděla náhodou. „V Praze jen tak nenajdete soukromou projížďku s polobenátským gondoliérem, jsem nadšená,“ dodává Boháčová.

Klíčová slova: Den Vltavy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.