18.04.2019 13:50


Designeři oživili svými výtvory chátrající budovu v centru Prahy

Autor: Klára Beranová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V chátrající budově v hlavním městě začal v pondělí Prague Design week, na kterém umělci prezentují své výtvory. Návštěvníci uvidí šperky, módní návrhy, obrazy nebo bytový nábytek. Na přednáškách v rámci akce promluví například Petr Janda nebo Michal Roman. Příchozí také čeká výhled na Staroměstské náměstí z nejvyššího patra budovy. 

Prague Design Week po roce opět v Praze

Praha – Třetí dubnový týden se na náměstí Republiky koná výstava Prague design week. K vidění je tvorba šedesáti českých i zahraničních umělců. Návštěvníci si mohou prohlédnout například šperky, bytový nábytek a dekoraci, módní návrhy či obrazy. Designové předměty jsou ručně vyráběné. „Většinu si děláme sami, stroje používáme jen na řezání těch nejmenších předmětů,“ uvedl Miloš Musil, který na výstavě představil kožené batohy a peněženky.  

Design week festival přilákal řadu různorodých umělců. Návštěvníci tak mohou na výstavě od 15. do 21. dubna zhlédnout například šperky od Ely Chroust Jewellery, papírové poličky Modoo, závěsná křesla LIV, skleněné vázy od Anna Jožová, dřevěné sešity a záložky z Dědovy dílny, kožené batohy Leathery nebo dřevěné motýlky SomeTies. Výstava je prodejní, většinu předmětů si tak mohou příchozí koupit. Občerstvení připravily Famausta fresh food bistro & cafe a Lelí’s cupcakes. 

K výstavě vytvořili pořadatelé i doprovodný program. Součástí jsou i přednášky s designéry, workshopy a Design Kino. „Na přednáškách promluví například architekt Petr Janda, který vytvořil návrh pražské náplavky u Tančícího domu, či Michal Roman z projektu Nahá vesnice. Ten se věnuje obnově českého venkova,“ potvrdil organizátor Prague Design week Ondřej Krynek.  

Kromě uměleckých předmětů se mohou návštěvníci rozhlédnout také po historické budově, ve které se výstava koná. Ta není jinak pro veřejnost přístupná. Výtahem se dá vyjet také do posledního patra, kde stojí bar. Z něho je výhled na Prahu. „Přes všechny povedené umělecké výtvory, zapamatuji si hlavně výhled z nejvyššího patra na Staroměstské náměstí,“ řekla návštěvnice výstavy Rút Andresková. 

Klíčová slova: design, výstava, Praha, nábytek, šperky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.