08.04.2012 11:26


Děti i dospělí vítají jaro v brněnské zoo

Autor: Pavlína Saxová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Děti i jejich rodiče mohou letos oslavit Velikonoce v brněnské zoo. Zaměstnanci zoologické zahrady pro ně na celý víkend i sváteční pondělí připravili bohatý program.

Autor: Pavlína Saxová

Brno Pro návštěvníky brněnské zoologické zahrady je o víkendu a na Velikonoční pondělí připravený speciální program. Děti se mohou podívat na komentované krmení mláďat, folklorní vystoupení slovenského souboru Poniklec nebo pohádku z dílny divadla Kufr. Mohou si také nechat namalovat na obličej zvířátko nebo se svézt na poníkovi. Ve výtvarných dílnách se pak naučí si vlastnoručně vyrobit svíčku či kraslici nebo ozdobit perník. Pro starší návštěvníky je připravený velikonoční jarmark, kde si mohou koupit tradiční výrobky jako například kraslice, pomlázky, svíčky či keramiku. Nejvíc se mi líbilo krmení kůzlátek a malování vajíček. Namaloval jsem si vlastní,“ řekl malý Honza z Brna. V pondělí bude program doplněný o soutěžní stezku, kde si zájemci vyzkouší své znalosti o velikonočních zvycích a zvířatech.

Pracovníci brněnské zoo slaví velikonoční svátky pravidelně už patnáct let. Letos jsme program rozšířili o velikonoční jarmark a dílny, kde si děti zkusí vyrobit kraslice nebo ozdobit perník. Zároveň spolupracujeme s firmou Oriflame, jejíž zaměstnanci dětem malují na obličej portréty zvířat. Peníze, které vyděláme, použijeme na adopci zvířat,“ uvedla vedoucí propagačně vzdělávacího úseku Zoo Brno Jana Hadová.

Dětem je v brněnské zoo celoročně k dispozici Dětská zoo, v jejímž areálu se už tradičně velikonoční program koná. Mohou si tam pohladit ovce, kozy, králíky nebo morčata. Všechna zvířata jsou na lidi zvyklá, některá mají dokonce jména a slyší na ně. Nejsou nebezpečná. Je ovšem potřeba dávat pozor na děti, aby zvířata netrápily,“ řekla chovatelka Dětské zoo Lenka Zelinková.

Od dubna je brněnská zoo otevřená každý den od devíti do šesti hodin večer. Návštěvníci se mohou těšit například na minulý týden narozenou zebru nebo na mláďata medvědů kamčatských, která by jejich matka měla podle chovatelů zanedlouho doprovodit do výběhu.


Přečtěte si také: Děti se v brněnské zoo učily starat o zvířata.

Klíčová slova: Zoo Brno, Velikonoce, děti, jaro, mláďata

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.