08.04.2012 15:54


Děti se v brněnské zoo učily pečovat o zvířata

Autor: Nela Patschová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zaměstnanci brněnské zoo učili děti starat se o zvířata. Cílem naučného dne v zoo bylo, aby děti pochopily, že péče o domácí mazlíčky je mnohdy velmi náročná. Devět dětí pracovalo s králíky, fretkami, křečky, hady a papoušky.

Autor: Nela Patschová

Brno Děti se učily pečovat o zvířata v pátek 6. dubna v brněnské zoo. Zaměstnanci zoo vysvětlovali malým návštěvníkům, jak se mají o zvířata správně starat, jak je krmit, jak čistit klec.  „Devět dětí strávilo celý den v zoo, kde jsme je učili, jak se správně starat o zvířata jako jsou králíci, morčata, papoušci a hadi,“ uvedla zaměstnankyně zoo Lenka Bochníčková.

Naučný program začal v osm hodin ráno, kdy rodiče přivedli své děti ve věku od osmi do dvanácti let do zoologické zahrady. „Syn je tu už poněkolikáté a je vždy moc spokojený. Doma žádné zvířátko nemá, takže mu aspoň takhle chceme s manželem umožnit, aby se mohl se zvířátky pomazlit,“ řekla matka jednoho z účastníků naučného programu Silvie Procházková. Na uvítanou děti dostaly pírko z papouška ara Edy. „Eda je náš nejukecanější papoušek. Teď má v kleci zrcadlo a vždycky křičí: Ahoj Edo, jak se dneska máš Edo,“ rozesmála děti Bochníčková.

Děti celé dopoledne čistily klece králíkům a morčatům a chystaly jim potravu. „Chceme, aby děti pochopily, že zvíře není jen potěšení, ale že je potřeba se o něj i dobře postarat,“ vysvětlila zaměstnankyně zoo Zuzana Sommerová. Celý den dětem opakovala, že zvíře není hračka. „Na zvířeti je poznat, kdy se už mazlit nechce, a měli bychom to respektovat. Pak se lidé diví, když na ně zvíře zaútočí,“ uvedla Sommerová. Za odměnu se pak děti mohly s králíky, morčaty i fretkami pomazlit.Děti si hladily fretky pod dozorem zaměstnankyně zoo Zuzany Sommerové. Autor: Nela Patschová

Odpoledne si děti v doprovodu Sommerové celou zoo prohlédly a ve čtyři hodiny se už vítaly s rodiči. Některé děti se dokáží o zvířata postarat. Na jiných zase vidíme, že se s nimi chtějí jen mazlit. Taková zvířata pak často končí třeba i u nás, protože rodičům dojde trpělivost,“ řekla Sommerová.

Naučný program Umíte se postarat o svého miláčka? se v zoo opakuje několikrát do roka - o jarních, velikonočních, pololetních i letních prázdninách. „Program není vhodný pro alergiky, protože děti přichází do kontaktu se zvířaty. Záleží však hlavně na uvážení rodičů,“ upozornila Bochníčková. Zaměstnanci zoo na naučný program volně navazují vítáním jara. Návštěvníci zoologické zahrady mohou od soboty až do velikonočního pondělí vidět krmení zvířat, vyzkoušet si stříhání ovcí anebo si něco koupit na velikonočním jarmarku.

 

O vítání jara v brněnské zoo si můžete přečíst zde.

Klíčová slova: zoo, zvíře, péče, děti, naučný program

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.