25.11.2020 23:11


Díky sbírce Andělský strom dostanou dárky i děti vězňů

Autor: Veronika Franková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zástupci Brna letos poprvé podpoří projekt Andělský strom. Lidé díky němu mohou potěšit děti, jejichž rodiče jsou ve vězení. Buďto konkrétním dárkem nebo finančním příspěvkem. Zapojit se může každý, a to až do 18. prosince.

Ilustrační foto. Autor: Veronika Franková

Brno – Brňané budou moci letos již po desáté podpořit sbírku Andělský strom. Letos ale poprvé i za podpory Magistrátu města Brna. Projekt trvá do 18. prosince. Děti, jejichž matka nebo otec jsou ve vězení, dostanou díky tomuto projektu vánoční dárek i s psaním od rodiče. „Víme, že dárek nesmaže všechna jejich trápení, ale věříme, že společně s dopisem pomůže vykouzlit úsměv na tváři," řekla vedoucí projektů pro rodiny a děti, které organizuje Mezinárodní vězeňské společenství, Žaneta Dvořáčková.

Projekt funguje následovně. Rodič, který je ve vězení, pošle přihlášku. K té připojí i dopis pro svého potomka. Dále organizátoři zjišťují přání dětí. První možnost je zakoupení nové věci v hodnotě pět set korun. Nejčastěji si děti přejí panenky, plyšáky, auta, ale také oblečení. Zakoupený dárek mohou lidé přinést na kontaktní místo. Tím je vrátnice Odboru zdraví Magistrátu města Brna na Dominikánském náměstí. Darované předměty tam přijímají po celou otevírací dobu. Druhou možností je finanční příspěvek na sbírkový účet 2501472785/2010. Sbírku může podpořit každý. 

„Nejde jen o sbírku, díky níž dostanou děti dárek, ale také o aktivizaci jejich rodičů, kteří se do projektu zapojí," uvedl první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. Matka nebo otec po Vánocích obdrží fotku dárku, který jejich dítě dostalo. Minulý rok se předalo 1 300 dárků. 

Způsobů, kterými mohou lidé v České republice o Vánocích pomoci, je mnoho. Kromě Andělského stromu jsou to například projekty Ježíškova vnoučata, Krabice od bot nebo také vánoční sbírka pro Světlušku.

Klíčová slova: Andělský strom, Vánoce, sbírka, dětí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.