20.12.2020 18:42


Divadlo Mír spouští vlastní divadelní Netflix

Autor: Mikuláš Stoklasa | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

S vlastní internetovou video platformou MírPlay přichází známé ostravské Divadlo Mír. Ta dívákům nabízí vybraný obsah, který jinde nebude dostupný. 

Ostrava - Ostravské Divadlo Mír, které je známé především díky inscenaci Tři Tygři, spouští vlastní video platformu MírPlay. Ta divákům nabízí vybraný obsah, filmové inscenace, skeče, záznamy divadelních představení, ale také nové filmy a seriály.

Na platformě MírPlay mohou diváci najít rovněž veškerý obsah z YouTube kanálů Divadla Mír a Třech Tygrů. Rozdíl je ovšem v tom, že na MírPlay nejsou diváci rušeni reklamami, přičemž každé nové video zde vyjde dřív než na YouTube. Některé videa bude možné dokonce shlédnout pouze na MírPlay.

Předplatné stojí 90 korun na měsíc nebo 900 korun ročně. Diváci se již nyní mohou těšit například na filmové inscenace Smrt talentovaného vepře a Porota, film Ruchoth Raoth, záznam divadelního představení Bull, nebo na nové skeče a záznamy představení Třech Tygrů z klubu Heligonka.

Majitel Divadla Mír Albert Čuba vidí velkou hodnotu platformy také v přístupu ke dvěma filmům, jež budou dostupné pouze na MírPlay. „Konkrétně se jedná o Riško a Fučo: Na konci cesty, což je filmová adaptace divadelní inscenace Trochu hodně mimo. Další velkou novinkou bude film Volným pádem. Rovněž se připravuje filmová inscenace divadelní hry Karla Čapka Adam Stvořitel, která se již dlouhou dobu na divadelních jevištích neobjevila a takto zfilmovaná bude dokonce poprvé,“ uvedl Čuba.

Platforma byla spuštěna 10. prosince a už teď se těší velkému zájmu. Aktuálně MírPlay hlásí dva tisíce předplatitelů. „Jakožto fanoušek Tří Tygrů jsem si tuhle příležitost nemohl nechat ujít. Okamžitě jsem si předplatné pořídil a rozhodně toho nelituji,“ sdělil předplatitel platformy MírPlay Lukáš Marák. Podobnou streamovací službou jako MírPlay je Dramox. Ta avšak nabízí pouze záznamy z diavedlních představení, nikoliv tedy filmy, seriály a skeče, jako v případě MírPlay.

Online platforma MírPlay je v celostátním měřítku novinkou. Vedení Divadla Mír tak reaguje na zavedená koronavirová opatření, které v tomto roce už podruhé zavřely všechny divadla v Česku. Ostravské divadlo nejprve vybíralo od diváků příspěvky v rámci živě vysílaných skečů. S platformou MírPlay ovšem chtějí změnit finanční systém podpory od diváků.

Klíčová slova: Divalo Mír, MírPlay, Ostrava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.