05.04.2012 12:56


Dny španělské kutury v Brně začaly večírkem s vernisáží

Autor: Markéta Mikšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Vernisáž fotografií, zaměřená na téma Iberoameriky, včera slavnostně zahájila brněnské Dny španělské kultury. Po ní se v kavárně Podnebí představil s latinskoamerickými rytmy DJ Mr. Peréz. Dnes již tradiční akce přibližuje španělskou kulturu široké veřejnosti. Původní týden kulturního programu byl tento rok rozšířen na celý měsíc až do 5. května 2012.

Brno Včerejší zahajovací večírek Dnů španělské kultury 2012 v kavárně Podnebí doprovázela vernisáž výstavy fotografií nabízejících aktuální pohled na Iberoameriku. Správnou latinskoamerickou atmosféru dokresloval svou hudbou ve stylu rumby a flamenca DJ Mr Pérez z Alicante. Ode dneška se budou po celý měsíc konat kulturní akce se španělskou nebo latinskoamerickou tematikou.

Zahájení Dnů španělské kultury, foto: Markéta Mikšíková

„Výstava představuje téměř padesátku fotografií od mladých autorů z Latinské Ameriky, Španělska a Portugalska,“ řekla tlumočnice večera Martina Sošková. Každá fotografie umožňuje jedinečný a originální pohled na Iberoameriku. Podle Soškové zachycují různorodost kontinentu i jeho obyvatel. 

Eli Pérez, který hudebně doprovázel vernisáž výstavy, zkombinoval klasické rytmy rumby, flamenca a salsy s moderními styly jako reggae, ska a funky. Podle návštěvnice Evy Slovákové se trefil návštěvníkům do vkusu. „Je tu skvělá uvolněná atmosféra. Myslím, že se zahájení povedlo,“ řekla Slováková.

Akcí Dnů španělské kultury se zájemci budou moci zúčastnit kromě Brna i v dalších městech − v Praze, Olomouci a Českých Budějovicích. Návštěvníci se po celý měsíc mohou kromě přednášek a koncertů těšit také na filmová a divadelní představení, výstavy a na další zajímavé akce.


Klíčová slova: Dny španělské kultury, Španělsko, kultura, vernisáž, Iberoamerika

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.