06.04.2016 00:12


Do politiky se zatím nechystám, přehled si ale udržuji, říká Adam Mitrenga

Autor: Eliška Srncová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Student Adam Mitrenga spolu se svým týmem ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka zvítězil 23. března v soutěži Jeden den hejtmanem. Soutěžící měli za úkol zpracovat jedno nebo několik témat, která jsou vhodná pro oslovení občanů v oblasti krajské politiky a zároveň je nutné je v horizontu několika let řešit. Výhrou byla mimo jiné možnost strávit jeden pracovní den s hejtmanem Jihomoravského kraje.

Brno – Osmnáctiletý student maturitního ročníku Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně Adam Mitrenga pracoval několik posledních měsíců se svým týmem na kampani pro soutěž Jeden den hejtmanem a s tímto projektem nakonec zvítězil.

Vítěz soutěže. Foto: Adam MitrengaJak jste se k této soutěži dostal?

O soutěži jsme se dozvěděli od pana ředitele, kterému přišla pozvánka. Potom byla ve škole vybrána skupina studentů, kterou by projekt mohl zajímat, párkrát jsme se sešli a ve výsledném týmu pro tvorbu kampaně nás zůstalo šest, včetně mě a tří poradců.

Kdo rozhodl, že zrovna vy budete kandidátem?

Rozhodnutí padlo na jedné schůzce, ostatní mě zvolili sami. Původně jsem chtěl místo přenechat někomu mladšímu, protože mám před maturitou a nevěděl jsem, jestli budu mít dost času. Nakonec jsem ale rád.

Čím jste se ve vašem projektu zabývali?

Hlavně dopravou a ekologií, tyto dvě věci jsou hodně provázané a v Jihomoravském kraji je v tomto směru velký problém. K naší kampani jsme vytvořili prezentaci a video, které by mohlo zaujmout. Kampaň jsme podpořili i plakáty a reklamními předměty pro veřejnost, což byly placky a náramky.

Zajímáte se o politiku? Máte v plánu se tímto směrem v budoucnu ubírat?

Hlasím se na stavební fakultu, takže zatím plánuji budoucnost spíš v soukromém sektoru, nemám přímo vizi, že bych chtěl být politikem. Myslím si ale, že je důležité mít celkový přehled. Politika je obecně v médiích hodně prosazovaná, takže když otevřu nějaký deník, zaměřuji se hodně na zprávy o této problematice. Sleduji i některé zajímavé lidi na facebooku, ať už z regionální nebo státní politiky.

Mimo školu se někde podobně angažujete?

Ve škole jsem členem studentského parlamentu, jinak mimo školu ne. Spíš se jen zajímám o to, co se kolem mě děje. Od patnácti let jsem trochu směřoval k ekonomii, kterou jsem chtěl původně studovat. Prioritou je teď pro mě ale maturita, na moc dalších věcí už mi nezbývá čas.

Pracovní den s hejtmanem máte teprve před sebou? Jaký bude program?

Ano, zatím ještě nevím přesný termín. Mám přislíbenou návštěvu zasedání rady, které je normálně veřejnosti nepřístupné. Potom by měla následovat vyjížďka po Jihomoravském kraji a dál zatím nevím. Uvidím, co pan hejtman připraví.

Klíčová slova: Jeden den hejtmanem, soutěž, studenti, Jihomoravský kraj

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.