16.04.2018 23:09


Dostala jsem se na jiné planety, nebo místa, která bych chtěla vidět, vzpomíná na svůj pobyt ve tmě Lucie Bezová

Autor: Zuzana Šikalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Lucie Bezová se již delší dobu zabývá rozvojem mysli a dělá diamantovou cestu tibetského buddhismu. Před nedávnem se rozhodla zkusit jiný způsob rozvoje a absolvovala pobyt ve tmě. Pro ty, kteří se zabývají svou duší více, je to možnost jak se setkat s bytostmi z jiných světů, což zažila při svém pobytu právě i Bezová.

Audio

    Lucie Bezová
         
    Autor: Zuzana šikalová

Jak jste se o možnosti pobytu ve tmě dozvěděla?

Dozvěděla jsem se o tom od kamarádů, kteří pobyt absolvovali. Ne všichni z nich si z pobytu odnesli dobré zkušenosti. Někteří pobyt předčasně ukončili, protože je to dostalo do horších stavů, které nebyli schopni zvládnout. Mě to zajímalo, protože se hodně zabývám svojí myslí. Chtěla jsem zjistit, jak to ovlivní mě a co mi to přinese.

Měla jste před vstupem do místnosti, ve které jste strávila týden, pojem o tom, jak to tam vypadá?

Ono to funguje tak, že tam ten den přijedete a ukáží vám místnost ještě na světle. Prohlédnete si prostor, vysvětlí vám, jak to přes týden bude všechno probíhat a pak vám řeknou, že až budete chtít, tak máte zhasnout.

Při pobytech ve tmě je důležité, aby účastník ztratil pojem o čase. Jak je to řešené s jídlem?

První tři dny jsem měla půst. Takže jsme byli s mým průvodcem domluvení, že přijde vždy zvenčí, zaťuká na maringotku a jestli já budu v pohodě, tak zaťukám zpátky. Od čtvrtého dne mi tam nosil jednou za den jídlo v nepravidelný čas, abych právě nevěděla, jestli je ráno, poledne, nebo večer. Pokaždé když s jídlem přišel,  mohla jsem se ho na cokoliv zeptat, nebo si s ním o čemkoliv promluvit.

Měla jste možnost si vybrat, co za jídlo chcete přinášet?

V nabídce bylo vegetariánské, veganské nebo raw. Já jsem si dala raw stravu. Člověk si může přivézt i něco s sebou, ale doporučují zvolit jednu z nabízených variant. Pokud chce člověk pracovat s myslí, je tahle odlehčenější strava lepší. Jinak je pak tělo zatížené trávením a už není prostor.

Jak dlouho vám trvalo, než jste se ve tmě časově zorientovala?

Ono je to celkem snadné, člověk totiž první dny skoro celé prospí, takže přehled o čase ztratí hodně brzy.

Takže první dny jste nic speciálního nezažívala?

V podstatě ne. Proto oni doporučují sedm dní minimálně. Protože od toho čtvrtého dne se z mozku vyplaví veškeré endorfiny a tyhle látky a funguje úplně jinak. Takže já jsem už od toho čtvrtého dne spala třeba dvě hodiny denně, nebo si to alespoň myslím. Zajímavé je, že když usnete, tak se vám hned zdá sen a když se probudíte, tak si ho pamatujete komplet celý a všechny, co se vám za tu dobu zdály.

Návštěvy z jiného světa

A co se začalo čtvrtý den dít?

Dokázala jsem astrálně cestovat. Takže jsem oddělila mysl od těla. A tak jsem se dostala na jiné planety, nebo místa, která bych chtěla vidět.

A to dokáže každý člověk, který tam jde? Přece jenom vy už se tím zabýváte delší dobu.

Já si myslím, že to dokáže úplně každý, ale třeba lidem, co s tím nemají úplně zkušenosti, to trvá déle. Mně hodně chodily věci přes sny. Usnula jsem a sen co přišel, byla třeba nějaká zkušenost z mého dětství. Byla tam přesně ta situace, já jsem byla v ní a dokázala jsem s tím pracovat a ovlivnit to.

Jaký nejpřekvapivější a nejsilnější zážitek jste ve tmě prožila?

Já jsem si první tři dny říkala, na co tady je židle, jaký hlupák si sedne na židli a bude tam v té tmě sedět? Přišlo mi to dost nepochopitelné. Tak jsem to ze začátku používala jako takový odkládací stolek. Pak nějak podvědomě jsem si jeden den z té židle všechny věci sundala a už jsem pochopila, na co tam ta židle je. Na tu židli si chodí sedat a navštěvovat vás světelné bytosti. Je to různé, někomu se můžou objevovat a někomu ne. Já tím, že dělám diamantovou cestu, tak tam za mnou dvakrát byl nějaký jogín. My jsme spolu nemluvili slovy, ale cítila jsem z něj obrovskou pozitivní hřejivou energii.

A co je tedy přesněji ta diamantová cesta?

Diamantová cesta je v podstatě guru joga. Máte svého kořenového lamu a on vám dává metody k úplnému rozpoznání mysli. Když je správně praktikujete a máte víru k tomu učiteli, tak by měl člověk, ne třeba v tomhle životě, protože já věřím na reinkarnaci, ale v nějakém dalším, dosáhnout osvícení.

Urovnání mysli

Přišla nějaká krize, kdy jste přemýšlela nad tím, že pobyt ukončíte dřív?

Ne, žádná taková krize u mě nepřišla. Ten můj průvodce tedy říkal, že je to hodně individuální. Častým problémem, proč lidé pobyt ukončí dříve, je jednak to, že lidé neumí být sami se sebou a začnou být paničtí, nebo se jim vynoří něco z minulosti, nějací démoni, které mají v sobě už dlouho uzavřené a nezvládnou se s nimi vypořádat. Já si všechny ty věci za dobu tam urovnala v hlavě. Samozřejmě jsem si tam také pobrečela, ale tím jsem ze sebe všechno to negativní dostala.

Jaká byla po ukončení pobytu vaše reakce na okolní svět?

Když průvodce přišel, zavřel za sebou a v té tmě jsme si ještě chvíli povídali. Potom otevřel přechodovou komoru a dveře na malou škvírku. Měla jsem zavřené oči, pak jsem je trochu pootevřela a adaptovala se na světlo. Pak je otevřel o trošku víc a takhle to trvalo třeba půl hodiny, kdy jsem to nevydržela, vstala jsem a šla jsem do dveří. Tam se mi podlomily nohy a zamotala se mi hlava. Tak jsem si zase na chvíli sedla a zhruba tak za hodinu jsem byla schopná jít ven před maringotku a všechno vnímat. To vidíte jako byste si nasadili brýle s velkými dioptriemi, vše je strašně ostré a jasné, zvuky, vůně, všechno.

Spousta lidí se prý například rozhodne změnit zaměstnání. Vy jste se k nějaké zásadní změně po pobytu ve tmě neuchýlila?

Co se týče života, co jsem vedla předtím a co vedu teď, je to asi pořád stejné. Já se pro určité změny rozhodla už před pobytem. Myslím si, že spousta lidí se tam naučí být sám se sebou, protože to moc lidí neumí. Srovná si priority a možná si uvědomí i to, jak to tělo funguje. 

Klíčová slova: pobyt ve tmě, rozhovor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.