04.04.2016 09:53


Dovolená v Bruselu se dá pořídit levně, útoky ale ceny výrazně nesnížily

Autor: Jana Vyklická | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Máte rádi Brusel a chtěli byste tam vyrazit na dovolenou? Belgická metropole nabízí spousty památek, jako jsou Královský palác, katedrála svatého Michaela archanděla a svaté Guduly či náměstí Grand Place. Fanoušky temné turistiky bude lákat letiště Zaventem. Kolik ale výlet do Bruselu stojí? U Student Agency koupíte zpáteční letenky za necelé tři tisíce korun.

   Královský palác je jednou z nejoblíbenějších turistitských atrakcí v Bruselu.

Brno – Brusel je neoficiálně nazýván hlavním městem Evropské unie. Pyšní se svým Královským palácem a katedrálou Svatého Michaela archanděla a svaté Gudyly. Náměstí Grand Place patří do seznamu světového dědictví UNESCO. V metropoli se nachází nespočet luxusních obchodů a butiků, nejznámější nákupní ulice jsou v okolí Louizapoortu. Pro obdivovatele temné turistiky bude lákadlem i letiště Zaventem a zastávka metra Maelbeek, kde před dvěma týdny došlo k teroristickým útokům. Kolik ale výlet do Bruselu běžně stojí?

Celé zájezdy s dopravou, ubytováním a někdy i stravou se dají koupit v cestovních agenturách. Například cestovní kancelář Invia nyní nabízí čtyřdenní pobyt na termín v polovině dubna za 8 883 korun. V ceně je zahrnuta letecká doprava s odletem z Prahy, snídaně a ubytování v hotelu, ležícím patnáct minut od náměstí Grand place. Ještě výhodnější pobyty se objevují na slevových portálech, jako jsou Vykupto.cz a Slevomat.cz. Aktuálně se tam však žádné zájezdy do Bruselu nevyskytují. Zajímavé nabídky jsou k dostání i na portálu Cestujlevne.com.

Jednou z možností je také nákup ubytování a letenek zvlášť. Leteckých společností je mnoho, proto je složitější mezi nimi najít ty nejlevnější. Levné letenky se dají pořídit třeba u firmy Student Agency, která zprostředkovává prodej letenek společností Ryaniar, Czech Airlines a Swiss. Nejlevnější letenky teď Student Agency nabízí za necelé tři tisíce korun. Dalšími zprostředkovatelskými weby jsou Pelikan.cz a Letuska.cz.

Stejně jako zájezdy se i letenky vyplatí kupovat na poslední chvíli. U letenek se ceny razantně mění ze dne na den, i z hodiny na hodinu. Kdy cena bude klesat a kdy stoupat je poměrně nevyzpytatelné, tudíž se vyplatí je pečlivě sledovat. „Letenky nejčastěji vyhledávám přes server Kayak.com. Kvůli své práci musím často létat, proto se snažím cestovat co nejlevněji,“ řekl fotograf Roman Slavík.

Ačkoliv Brusel nedávno čelil teroristickému útoku ze strany Islámského státu, ceny letenek a jízdenek atentáty nijak viditelně nesnížily. U společnosti  Ryanair byly letenky před útokem dokonce na některé lety výrazně levnější než nyní. Například zpáteční letenka stála 22. února 1227 korun, 8. dubna už stejná letenka stojí necelých osm tisíc korun. „Kolegyně si zpáteční letenku do Bruselu koupilla za třináct set korun. Jela tam na služební cestu,“ potvrdila Vendula Halaštová, která do Bruselu také pojede. „Naše agentura využívá primárně společnost Australian airlines, u níž se cena pohybuje kolem čtrnácti tisíc,“ dodala Halaštová.

U Student Agency letenky či jízdenky do Bruselu rovněž nezlevnily. „Ceny u našich dopravních linek se nijak nezměnily. Počet zájemců o letenky do Bruselu však klesl o jednu pětinu,“ řekla Jitka Gajdošová ze společnosti Student Agency.

Klíčová slova: Brusel, cestování, Student Agency, Invia, Ryanair, letenky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.