23.10.2018 18:34


Druhá vlna rezidentního parkování proběhne s výraznými změnami

Autor: Michaela Bilíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rozšíření rezidentního parkování plánované na prvního listopadu rada města nepozastavila. Schválila však návrh, podle kterého rezidenti za první auto nezaplatí žádný poplatek. Dokument upravuje i ceny pro návštěvníky v nově vzniklé parkovací zóně.

Primátor Petr Vokřál

Brno - Návrh na pozastavení druhé vlny rezidentního parkování se probíral i na dnešní radě. Na stůl radních přistálo hned několik dokumentů upravujících podmínky nově plánovaného rozšíření.

Schválené změny platí pouze pro zkušební periodu do prvního května. “Rezidenti v nových oblastech zaváděných od prvního listopadu budou mít první auto zdarma. Zlevníme také návštěvnický režim, kdy za první hodinu návštěvníci platit nebudou, za druhou hodinu zaplatí deset korun, za každou další pak dvacet korun,” vyjádřil se k tématu primátor města Petr Vokřál (ANO).

První náměstek primátora Petr Hladík

První náměstek primátora města Petr Hladík (KDU-ČSL) je z výsledku zklamán. “Společně s Piráty jsme navrhovali, aby návštěvníci parkovali zdarma každý den od šesti do sedmnácti hodin,” uvedl Hladík. Město by podle něj mělo dbát primárně na to, aby rezidenti měli kde parkovat svá auta především v nočních hodinách.

“V diskutované zóně pracuje spousta lidí, má zde sídlo několik velkých firem, je zde také velká základna policie a univerzity. Pokud tedy lidé do svého zaměstnání nedojedou městskou hromadnou dopravou, za osm hodin parkování každý pracovní den utratí spoustu peněz,” vysvětlil dále Hladík návrh na parkování zdarma pro návštěvníky po většinu dne.

Náměstek Richard Mrázek (ANO) se pak vyjádřil i k připomínkám kraje. “To, že krajský úřad má připomínky k rezidentnímu parkování ještě neznamená, že město Brno všechny připomínky automaticky přijme. Minimálně v jedné z nich se právní názor města neshoduje s tím krajským,” řekl Mrázek.

Rada města také připravila návrh na změnu týkající se parkování v historickém centru. Podle něj by tato zóna měla být návštěvníkům pro vjezd zpřístupněna alespoň přes víkendy, konkrétně v neděli od osmi do šestnácti hodin. Dalším připomínkám z kraje se podle Hladíka bude neprodleně věnovat nová rada města ihned po ustavujícím zastupitelstvu.

Pro další auta rezidentů a abonenty zústanou podmínky nezměněny. Rezidentům, kteří za první auto již šest set korun zaplatili, město poplatek vrátí. “Konkrétní podmínky vracení platby naši právníci teprve připravují,” informoval Vokřál.

Klíčová slova: rezidentní parkování, Brno, rada města

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.