24.10.2018 22:53


DVTV v Brně: Sametový speciál se zaměří na vývoj porevolučního školství

Autor: Anna Absolonová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vývoj českého školství po roce 1989 bude tématem Sametového speciálu DVTV. Během debaty v univerzitním kině Scala budou hosté a diváci diskutovat o tom, jak se po revoluci vyvíjí české školství, zda neustrnulo v minulém století a jestli umíme plně využívat možností, které nám demokracie a svoboda nabízejí. Sametového speciálu se zúčastní například senátor a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek a zpěvačka Mucha.

Brno - Od Sametové revoluce letos uplyne 29 let. O polistopadových proměnách českého školství a využití možností, které nám demokracie poskytuje, bude brněnský Sametový speciál DVTV a studentské iniciativy Díky, že můžem – Korzo národní. Do kina Scala přijdou v pondělí 29. října od 19 hodin debatovat senátor a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, publicista a spisovatel Martin Milan Šimečka, spoluvlastník Pražského humanitního gymnázia a Amarican Academy Ondřej Kania, psychiatrička a zakladatelka projektu Nevyhořím Karolína Tkáčová a zpěvačka Nikola Muchová alias Mucha. „Do debaty jsme vybrali jak příslušníky starší generace, kteří převážnou část života prožili za minulého režimu, tak mladé lidi, kteří mají k tématům co říci,“ oznámil mluvčí Díky, že můžem Martin Pikous. V diskusi se ke slovu dostanou i diváci a debatu bude moderovat Martin Veselovský.

„Téma jsme chtěli pojmout diskusně a DVTV jsme oslovili, protože máme za to, že se v současnosti jedná o nejlepší médium na poli debatních pořadů,“ dodal Pikous. Přenos bude možné sledovat online na youtubovém kanále DVTV a následně bude záznam z debaty uveřejněn na webu DVTV.  „Na Sametový speciál se chystám přijít. DVTV mám ráda a tahle akce mi přijde jako smysluplné využití volného času. Myslím, že takováto diskuse může být prvním krůčkem ke zlepšení českého školství, které podle mě sice není až tak špatné, jak se říká, ale je co zlepšovat,“ říká studentka Gabriela Galíková.

Brněnská debata je první ze tří diskusí, které DVTV v rámci Sametového speciálu pořádá. Organizátoři si kladou za cíl umožnit odborníkům i veřejnosti vyjádřit se s polistopadovému vývoji české společnosti. Druhá debata, tentokrát se zaměřením na ekonomické změny po roce 1989, se uskuteční 8. listopadu v Plzni. Sametový speciál vyvrcholí 17. listopadu na Národní třídě v Praze, kde se budou moci přítomní vyjádřit k tématu občanské společnosti.

Klíčová slova: DVTV, Sametový speciál, debata, Scala, školství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.