02.05.2016 21:26


Extravagantní výmalba hrušovanského nádraží odradí sprejery, doufají zastupitelé

Autor: Eliška Srncová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nádraží v Hrušovanech u Brna hýří barvami, při jarním úklidu dostalo nový nátěr. Malůvky amatérů předělali profesionální tvůrci graffiti. Nová výmalba má oživit doposud zdecimované prostředí a zároveň zamezit sprejerům v dalším vandalismu.

Nová výmalba hrušovanského nádraží. Foto: Eliška SrncováHrušovany u Brna Nový kabát dostalo nádraží v Hrušovanech u Brna v polovině dubna. Dosud posprejované a popsané zdi podchodu znovu zaplnily graffiti. Tentokrát je ale vytvořila profesionální firma. „Je to rozhodně lepší, než předtím, na to už se nedalo dívat,” hodnotí výmalbu studentka Lucie Šaňáková. Zastupitelstvo obce vybíralo ze tří návrhů, prezentovaných na webu, a vcelku netradičně zvolilo vzhled graffiti.

Výmalbu firma provedla v době Jarního úklidu a dalších akcí ke příležitosti Dne Země. „Jde přece jen o bránu do města a my už jsme její stav nemohli déle snášet. Jsme zvědaví, jestli zafunguje nějaká kolegialita a sprejeři nechají podchod na pokoji. Případné opravy a předělávky by ale prý neměly být problém. Konečně bude nádraží vypadat trochu k světu. Zatím máme samé pozitivní ohlasy,” sdělil starosta Hrušovan Miroslav Rožnovský.

Podobný projekt už před dvěma lety realizovalo město Rajhrad. V případě rajhradského nádraží nepomalovali zdi profesionálové, ale děti ze Základní umělecké školy Rajhrad. Nádraží je stylizováno jako džungle s šelmami a dalšími zvířaty. Od otevření upraveného podchodu v listopadu 2014  zůstává výmalba takřka netknutá, nové výtvory sprejerů se prakticky neobjevily.

Klíčová slova: Hrušovany u Brna, sprejeři, graffiti, nádraží

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.