30.03.2013 15:19


Facebookový profil Najdi job s humanitním diplomem se snaží do hledání práce vnést vtip a nadsázku

Autor: Kristýna Plešingrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Na internetu najdeme nespočet stránek s pracovními inzeráty. Pro zájemce o zaměstnání představují specializované servery nebo jen nabídky konkrétních firem hotovou džungli. Právě do takového prostředí vpadl facebookový profil Najdi job s humanitním diplomem.

Praha – Petr Vidomus vystudoval sociologii a žurnalistiku. Když hledal tři měsíce neúspěšně práci na Moravě, rozhodl se odstěhovat do Prahy. Dnes pracuje jako novinář a snaží se ve svém volném čase pomáhat čerstvým absolventům z humanitních oborů najít si jejich vysněnou práci. „Schopných humanitních absolventů je tu spousta a byla by škoda jejich schopností nevyužít. Někdy je třeba jim jen dodat sebevědomí,“ vysvětluje.

Najdi job s humanitním diplomem se od jiných internetových serverů liší nejen zaměřením na určitý výběr pracovních nabídek, ale také tím, že se soustředí pouze na Facebook. „Profil má zanedbatelné náklady, prakticky nepotřebujeme žádnou reklamu. Rozšiřujeme se díky fanouškům,“ říká Vidomus. Stránka vznikla koncem prosince minulého roku, nyní počet fanoušků přesahuje šest tisíc. Absolventi mají snahu hledat práci, zvláště na začátku zájem o stránky vystoupal strmě nahoru. „Jestli díky našim stránkám někdo práci našel zmapované nemám. Velice solidárně nám ale píší lidé, kteří se chtějí o nějakou zajímavou nabídku podělit," přiznává tvůrce profilu. Najdi job s humanitním diplomem se do budoucna možná dočká nového webu.

Na programu dne je také spolupráce s agenturami, školami nebo absolventy, kteří by projevili zájem. „I když práci zatím nehledám, profil jsem si přidalal abych měla přehled, jak se vyvíjí trh práce. Uklidňuje mě když vidím, že nabídky pro můj obor opravdu existují, takže mám šanci na úspěch. Jsou pro mě inspirací," vysvětluje svůj "lajk" na facebookových stránkách studentka společenských věd Jana Štylárková.Země Peciválů tvoří na profilu úvodní foto, výkladů pro tuto volbu se nabízí více, Zdroj: http://commons.wikimedia.org/wiki/Main_Page

Podle statistik Ministerstva práce a sociálních věcí bylo ke konci loňského roku téměř pět set padesát tisíc nezaměstnaných. V Jihomoravském kraji je bez práce přes šedesát tisíc lidí, z toho necelých deset tisíc bylo ve věkové skupině od dvaceti do čtyřiadvaceti let. „Situace na trhu práce se podle mě změnila hlavně s nástupem takzvané finanční krize. Je sice zaklínadlem pro všechno, ale změny patrné jsou. Nemůžete si říct o tolik jako dříve, diplom není tak samozřejmou vstupenkou do světa placeného zaměstnání na hlavní pracovní poměr. Zároveň jsou tu velké regionální rozdíly – na severní Moravě o práci s humanitní kvalifikací nezavadíte, lepší je to ve velkých městech. Ale do nich se nám často nechce,“ popisuje problémy absolventů Vidomus. Z průzkumů Masarykovy univerzity vyplývá, že nezaměstnanost jejich absolventů je šestkrát menší, než je celorepubliková míra. Většina absolventů Fakulty sociálních studií pracuje v oboru.

Klíčová slova: hledání práce, nezaměstnanost, humanitní diplom, absolventi

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.