20.11.2018 22:11


Fotky ze zahraničních misí vypravují nové příběhy

Autor: Ondřej Mazoch | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V atriu Fakulty sociálních studií je od pondělí k vidění výstava s názvem Ten druhý život studentského bezpečnostního portálu Security Outlines. Fotografie vyobrazují české vojáky v zahraničních misích, prostředí jednotlivých destinací nebo místní obyvatele.

Čeští vojáci v Afghánistánu

Brno – Organizátoři nabízí fotky ze čtyř míst, konkrétně z Kosova, Afghánstánu, Mali a Iráku. Tyto mise vybrali, jelikož jde o nejaktuálnější zapojení Armády České republiky v zahraničí. V rámci akce můžou lidé na místě zakoupit také stejnojmennou publikaci, která poprvé vyšla před rokem.

Kniha od dokumentaristky Jarmily Štukové obsahuje kromě fotek také autentické příběhy českých vojáků ze zahraničních misí. Podle Dana Blahy, který má v redakci na starost organizaci podobných akcí, jsou dosavadní ohlasy na výstavu i knihu velmi pozitivní. „Během prvního dne prodeje knihy se podařilo získat dva tisíce pět set korun na podporu fungování Komunitního centra pro válečné veterány v Brně,“ uvedl Blaha.

Hlavním organizátorem je portál SO ve spolupráci s Centrem pro bezpečnostní a strategická studia. Samotná fotogalerie je zapůjčena z ministerstva obrany. Akci můžou hosté navštěvovat až do 5. prosince. Bezpečnostní portál v průběhu roku pořádá i další společenské akce, jako jsou například debatní Bezpečnostní večery nebo Tradiční bezpečnostní pubkvízy. Studenti se podle Blahy zároveň snaží o získání dalších galerií, které by v prostorách fakulty vystavili.

Klíčová slova: Výstava, FSS, Bezpečnost, Security Outlines

Fotogalerie


  • Popis: Popis viz. fotka
    Autor: Ondřej Mazoch

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Brněnská nálevna | 21. 11. 2018, 23:18
Tak hele debílku, zaprvé jsi napsal špatně jméno, týpek je Blaha, bez á. Není to výstava SO, jen ji organizuje na FSS, perex k hovnu, kamaráde. Co se týká prvního odstavce, říká ti něco obrácená pyramida? Začtvrté jsi se s týpkama očividně ani nebavil osobně, protože tohle by ti k výstavě neřekli. Samolibá autorská úprava? V SO nic nevybírali, výstavu připravovalo ministerstvo obrany. Když už jsi se rozhodl psát o týhle věci a SO, mohl jsi si aspoň projet jejich fíbíčko, kde ty věci mají vypsaný. Strávil jsem s nima 5 minut a vím víc, než ty. Článek stojí za hovno.
Petr Hodina | 21. 11. 2018, 00:33
trapný