19.05.2019 21:56


Fotoreportáž: Barcelona za 48 hodin

Autor: Michaela Galuszková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Hlavní město Katalánska je proslulé svou architekturou. Snad nejznámější je chrám Sagrada Família, kterou navrhl slavný architekt Antoni Gaudí. Barcelona ale nabízí návštěvníkům mnohem víc. Láká na věhlasné pláže, skvělé jídlo i vstřícné místní.

Na umělce narazíte v Barceloně opravdu kdekoliv

Barcelona je hlavním městem Katalánska a díky své poloze u Středozemního moře nabízí obrovské kulturní vyžití. K vidění jsou pouliční umělci, nádherná architektura, ale také pláže a moře.

Gotická čtvrť -nejstarší část Barcelony

Gotická čtvrť Barri Gótic patří do historické části Barcelony. Tato část města nabízí pohled na tradiční architekturu a na rannou Gaudího tvorbu. 

Domy v Gotické čtvrti

Historická část Barcelony je proslulá svými úzkými uličkami, které jsou plné restaurací a obchodů. Domy v této čtvrti se táhnou do výšky. Nikde nechybí ani balkóny, které jsou pro španělská města typické.

Vítězný oblouk

Tradiční architektura se s novodobou začíná mísit v centru města. Lidé uvidí Vítěžný oblouk, který byl navržen architektem Josepem Vilasecam pro světovou výstavu, která se v Barceloně konala roku 1888. Za obloukem se nachází dlouhá promenáda vedoucí až k Parc de la Ciutadella.

Pouliční umělec na promenádě u Vítězného oblouku

Umění se dá v Barceloně nalézt kdekoliv a v jakékoliv formě, třeba i na chodníku při procházce po proměnádě.

Parc de la Ciutadella  je místem klidu v srdci velkoměsta

Městský park Parc de la Ciutadella je místem klidu v srdci velkoměsta. S oblibou ho navštěvují místní i turisté. Dominantou parku je obrovská fontána navržená Gaudím.

Gaudího obří fontána v Parc de la Ciutadella

Gaudího fontána není jedinou aktrakcí v parku. Návštěvníci si mohou půjčit lodičku nebo krmit zvířata pohybující se u jezírek. Lidé si užívají také piknik na některé z mnoha travnatých ploch.

Tržnice La Boqueria

Neodmyslitelnou součástí Barcelony je také jídlo. Stovky vůní a chutí nabízí tržnice La Boqueria, kde každý den najdou lidé čerstvé místní zboží.

Tržnice La Boquera

Kromě ovoce a zeleniny nabízí tržnice obrovský výběr čerstvých ryb a mořských plodů. Nechybí ani španělské uzeniny nebo cukrovinky.

Sagrada Familia, na které se stále nepřetržitě pracuje

Chrám Sagrada Família se začal stavět v roce 1882. Od té doby ještě stále není dokončen. Je nejznámější a také nejodvážnější stavbou katalánského architekta Antonia Gaudího. Dílo by mělo být dokončeno ke stému výročí úmrtí Gaudího v roce 2026.

La Pedera

La Pedrera známá také jako Casa Milà je dalším z děl Antonia Gaudího. Budova je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO a pochází z roku 1905. Uvnitř se nachází expozice věnující se architektovu dílu a životu.

Pouliční prodejci na promenádě cestou k pláži Barceloneta

Díky své poloze u moře není Barcelona jen obyčejným velkoměstem. Turisté si užívají i relaxace na plážích u moře. Pouliční prodejci prochází po pláži a nabízí svým zákazníků snad všechno, na co si člověk vzpomene.

Pláž Barceloneta

Oblíbeným místem turistů je i pláž Barceloneta. Jedná se o nejnavštěvovanější pláž v Barceloně. Vyhledávají ji především mladí turisté díky množství klubů, které se nacházejí po celém pobřeží.

Barcelona je město mnoha památek UNESCO. Kromě gotické čtvrti, Gaudího katedrály nebo Parc de la Ciutadella určitě stojí za návštvu i Parc Güell, Casa Batlló či Katalánské národní umělecké muzeum. Barcelonu si zamilují, jak milovníci architektury a památek, ale také i lidé, kteří si chtějí oddechnout od každodenního shonu a užít si moře.

Klíčová slova: Barcelona, Španělsko, Gaudí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.