14.10.2018 21:10


Fotoreportáž: Brněnskou zahradu zaplnily stovky tykví. Bojovalo se o nejlepší dýňový koláč

Autor: Eva Maršalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Několik stovek návštěvníků se v neděli odpoledne zúčastnilo dýňové slavnosti, která nabídla v prostorech Otevřené zahrady zábavu nejen pro děti, ale i pro dospělé. Vrcholem podzimně laděného programu byla kulinářská soutěž o nejlepší dýňový koláč, jíž se zúčastnilo dvanáct amatérských kuchařek. Speciality z různých odrůd tykví nabídli také pořadatelé místních farmářských trhů. Dlabání dýní a hrátky v tvořivých dílnách zase potěšily zejména rodiny s dětmi.  

Brno – V rámci šestého ročníku Dýňové slavnosti se v budově Otevřené zahrady sešly stovky příznivců dobrého jídla, soutěží a podzimních her. Do projektu neziskové organizace Nadace Partnerství se přihlásili také zájemci o výhru v tradiční koláčové soutěži. Letos se jí zúčastnilo rovnou dvanáct amatérských kuchařek, což bylo o pět více než minulý rok. „Zúčastnila jsem se proto, že to pro mě byla výzva. Vaření je můj velký koníček a dalo by se říct, že mám i takovou malou cateringovou firmu. Zakázky ale přijímám jenom ve svém volném čase a o dovolené,“ připustila vítězka soutěže Silvie Komárková.

Hotový dýňový koláč museli všichni tvůrci opatřit originálním názvem a připravit k degustaci. Posuzovala se tedy nejen chuť, vůně a vzhled výrobku, ale také celkový dojem jednotlivých stanovišť. Ty si museli soutěžící sami dekorativně upravit tak, aby zaujali co největší počet příchozích ochutnavačů.

Laická porota sestávající z návštěvníků slavnosti pak mohla ohodnotit pomocí přidělených bodů ty nejlepší dýňové speciality. „Synovi zatím nejvíc chutnal první koláč, takže teď čekám, co zbyde na mě. Já sama doma peču jen jeden dýňový koláč a zatím se tady inspirovat nehodlám, protože nemám čas experimentovat. Ale možná někdy v budoucnu,“ zhodnotila jedna z návštěvnic Zuzana Sigmund.

Hlavní cenou kulinářského souboje byl tematicky laděný oranžový mixér. Mezi další výhry patřil i smoothie maker nebo švédská kuchařka Fika od Kristiny Lund. O výhru přitom zápasily doslova všechny typy pochutin, od klasických koláčů a zákusků až po dýňové donuty nebo slané cupcaky. „Na dnešek jsme upekli veganské dýňové brownies. Oproti loňsku mi ale přijde, že přišlo mnohem méně lidí. Minulý rok bylo jídlo už během několik desítek minut rozebrané,“ poznamenala Petra Vaňková, která na slavnosti obhajovala první místo. Také proto podle jejích slov zvolila podobný koláč, s kterým minulý rok vyhrála, jen ve veganské formě.

Výsledky soutěže ale nebyly v závěru zcela jednoznačné. O druhé a třetí místo se totiž dělily dva týmy. Shodný počet bodů proto musela rozhodnout až tradiční hra na kámen, nůžky, papír. Vítězný recept na podzimně laděný koláč, který nakonec okouzlil největší počet lidí, ale Silvie Komárková odmítla prozradit. „Byla to vlastně moje improvizace, která se povedla. Podobný koláč jsem už jednou pekla, tak jsem se ho rozhodla zopakovat a vylepšit o nějaké nové koření. Nejlepší dýňový dort ale dělá podle mě láska,“ uvedla šťastná vítězka s tím, že jí hodně pomohla i podpora přítomných rodičů a přátel.

Jenom samotná příprava sladké speciality s názvem "dýňský dort" trvala Silvii Komárkové čtyři až pět hodin. „Pekla jsem dva plechy, k tomu zpracovávala vlastní koření i dýňové pyré. Sice jsem velice příjemně překvapená, že jsem vyhrála, ale věřila jsem si,“ zhodnotila svůj úspěch nadšenkyně do vaření.

Zatímco se prostory zahrady zaplnily vůní koláčů, její zákoutí ožila výtvarnými, hudebními a herními stanovišti. Tvořivé dílny, kde si mohly děti vyzkoušet například dlabání dýní, výrobu přírodních náramků nebo zdobení kaštanů, přímo praskaly ve švech. „Program je ideální hlavně pro rodiny. Jsem tady s dcerou, ale ta je ještě bohužel moc malinká na to, aby něco vytvářela,“ posteskla si Eva Tabačková, která byla na slavnosti v Otevřené zahradě poprvé.

Také ona ale stihla ochutnat několik soutěžních delikates. „Sama jsem dýňový koláč už několikrát dělala, ale je dobré, že tady člověk vidí i jiné recepty. Určitě se proto nechám inspirovat, hlavně těmi druhy, které byly na slano. Upéct si slaný dýňový koláč mě totiž nikdy nenapadlo, takže jsem byla příjemně překvapená,“ sdílela své kulinářské plány do budoucna Tabačková.

Klíčová slova: dýně, festival, soutěž, koláče, podzim, slavnost

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.