16.04.2016 20:59


Fotoreportáž: Na Brněnské přehradě zahájili plavební sezónu

Autor: Barbora Tichá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Plavební sezónu na Brněnské přehradě dnes v dopoledních hodinách slavnostně zahájili představitelé brněnského dopravního podniku a města. Letos poprvé vypluly lodě na hladinu jezera a to již po sedmdesáté. Pravidelná linka Brno, Bystrc – Veverská Bítýška začne fungovat od 30. dubna. 

Brno – Jubilejní sedmdesáté zahájení lodní sezony na Brněnské přehradě začalo dnes v deset hodin dopoledne. Za slunečného počasí se v přístavišti v brněnské Bystrci sešli zájemci o letošní první plavbu, která mohli přítomní absolvovat zdarma. Součástí programu bylo také spuštění historické lodi Brno na hladinu přehrady.

Foto: Barbora Tichá

První plavba byla pro všechny přítomné zájemce zdarma.

Foto: Barbora Tichá

Kapitáni lodí hlasí, že jsou připraveni vyplout.

Foto: Barbora Tichá

Historická loď Brno byla spuštěna na hladinu.

Foto: Barbora Tichá

Lodní vlajka byla slavnostně vztyčena.

Foto: Barbora Tichá

Slavnostní fanfára, složená Jaromírem Hniličkou, zahájila po nastoupení lodních kapitánů a ohlášení příznivého počasí sezónu. Ta bude trvat až do první poloviny října. „Každý rok se snažíme přijít s něčím novým. Letos je to bezbariérová lávka na Kozí horce. V budoucnu máme v plánu rekonstrukci nabíjecí stanice a upravit přístaviště pod hradem Veveří,“ řekl ve svém projevu generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Foto: Barbora Tichá

Lodní doprava slaví sedmdesáté výročí. 

Foto: Barbora Tichá

Lodí plujících po přehradě je dohromady šest. Mezi nimi i historická loď Brno. 

Foto: Barbora Tichá

Díky slunečnému počasí bylo celé přístaviště téměř plné rodin s dětmi, pro které byly připraveny balónky, omalovánky a pexesa od Dopravního podniku. „Letos jsem tu poprvé. Rozhodli jsme se přijít, protože je dnes opravdu krásně. Na lodi do Veverské Bítýšky by měl jednou za rok každý Brňák. V létě tam doplujeme lodí a potom zpátky osm kilometrů pěšky. To nikoho nezabije,” řekla jedna z návštěvnic Zdeňka Kučerová.

Foto: Barbora Tichá

Po zimě na příznivce lodní dopravy čekají různé novinky. „Dokončili jsme několik stavební úprav na Sokolském koupališti, na Kozí Horce a Rokle. Vybudovali jsme tam nová sociální zařízení, dětské hřiště a pláže,” řekl přítomný náměstek primátora města Brna Richard Mrázek.

Foto: Barbora Tichá

Letošní plavební sezóna je zahájena. 

Klíčová slova: Brněnská přehrada, lodní doprava, Brno, DPMB

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.