21.04.2018 21:31


Fotoreportáž: Návštěvníci i odborná porota zvolili nejlepší cupcake v Brně

Autor: Veronika Charvátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Soutěž o nejlepší cupcake s názvem Cupcake Cup Brno 2018 se dnes konala v brněnské kavárně Praha. Letošního čtvrtého ročníku se zúčastnilo 21 soutěžících, kteří zde představili své sladké výtvory. Návštěvnící společně s odbornou porotou zvolili nejhezčí a také nejchutnější z těchto malých dortíků.

Soutěžní cupcaky, které připravovali cukráři pro ochutnávku. Foto: Veronika Charvátová

Brno – Amatéři i profesionální cukráři se sešli dnes odpoledne v kavárně Praha, aby nazdobili muffiny a připravili tematickou dekoraci. Konala se zde soutěž Cupcake Cup Brno 2018, ve které se nehodnotí pouze chuť, ale také vzhled a podávání malých dortíků neboli cupcakes. „Postupně všichni ochutnáme 21 různých cupcakes, jsou to malé porce, takže bychom to měli všichni přežít ve zdraví. Spočítala jsem, že když ochutnáte od každého kousek, jako byste snědli tři celé cupcakes,“ sdělila Veronika Pořízková, organizátorka soutěže a autorka foodblogu Z ghetta blog.

Účastníci soutěže začali s přípravami kolem třinácté hodiny. Foto: Veronika Charvátová

Účastníci soutěže začali s přípravami kolem třinácté hodiny.

Kromě venkovních stanovišť, připravili soutěžící ochutnávky svých sladkých výtvorů také přímo uvnitř kavárny Praha. Foto: Veronika Charvátová

Kromě venkovních stanovišť připravili soutěžící ochutnávky svých sladkých výtvorů také přímo uvnitř kavárny Praha. Jednou z nich byla také soutěžící a cukrářka Maria Rogožníková, která se pečením cukrovinek živí. „Rozjíždíme teď v Brně novou cukrářskou firmu. Bereme to jako jednu z možností, jak ukázat veřejnosti naše produkty a zároveň dostat zpětnou vazbu, jak naše cupcakes lidem chutnají,“ řekla Rogožníková.

Od čtrnácté hodiny začali návštěvníci hodnotit dortíky pomocí mobilů s připojením k internetu. Foto: Veronika Charvátová

Od čtrnácté hodiny začali návštěvníci hodnotit dortíky pomocí mobilů s připojením k internetu. „Máme hlavní dvě kategorie. V první kategorii hodnotí veřejnost, tedy všichni návštěvníci a závodní cukráři. V druhé kategorii je porota, což jsem já a vítězové minulých ročníků,“ sdělila Pořízková.

V odborné porotě byla organizátorka Veronika Pořízková a také loňský vítěz David Tuška zvolený odbornou porotou. Foto: Veronika Charvátová

V odborné porotě byl s Veronikou Pořízkovou také loňský vítěz David Tuška zvolený odbornou porotou. Třetí porotkyní byla Dominika Vrbická, která loni vyhrála u poroty i veřejnosti druhé místo, a také cenu za nejkrásnější a nejchutnější cupcake.

Před soutěží organizátorka poučila návštěvníky o pravidlech hodnocení. Foto: Veronika Charvátová

Před soutěží organizátorka poučila návštěvníky o pravidlech hodnocení. Lidé hodnotili každé stanoviště pomocí formuláře v mobilním telefonu na stupnici od jedné do šesti. Zohledňovali chutnost a vzhled každého dortíku.

Návštěvníci obcházeli všech 21 stanovišť a ochutnávali malé cupcakes. Foto: Veronika Charvátová

Návštěvníci obcházeli všech 21 stanovišť a ochutnávali malé cupcakes. „Nečekal, jsem že zde bude tolik soutěžících, ochutnávání bylo ke konci už trochu náročné. Nejvíce mi chutnal karamelový dortík s oříšky, ten jsem také ohodnotil nejvíce body,“ uvedl jeden z návštěvníků Vojtěch Labuda.

Tematická výzdoba stolů byla pestrá. U dětí sklidilo největší zájem stanoviště s plameňáky. Foto: Veronika Charvátová

Tematická výzdoba stolů byla pestrá. U dětí sklidilo největší zájem stanoviště s plameňáky. 

Po téměř dvou hodinách vyhlásila organizátorka výherkyni Cupcake Cupu Brno 2018. Foto: Veronika Charvátová

Po téměř dvou hodinách vyhlásila organizátorka výherkyni Cupcake Cupu Brno 2018. První místo získala Zuzana Červinková, která vyhrála všechna čtyři první místa, tedy nejhezčí i nejchutnější cupcake v kategorii veřejnosti i poroty.

Vítězné mandlové cupcaky s krémem diplomat, fazolí tonka, karamelizovaným přelivem a pecany od Zuzany Červinkové, které se nejen líbily ale také diváků i porotě nejvíce chutnaly. Foto: Veronika Charvátová

Vítěznými dortíky se staly mandlové cupcakes s krémem diplomat, fazolí tonka, karamelizovaným přelivem a pekany od Zuzany Červinkové. Divákům i porotě se nejen líbily, ale také jim nejvíce chutnaly. 

Zuzana Červinková pózovala se čtyřmi diplomy a cenami pro vítěze. Foto: Veronika Charvátová

Zuzana Červinková pózovala se čtyřmi diplomy a cenami pro vítěze. 

Návštěvníci, si mohli po vyhlášení soutěže popovídat s cukráři a dozvědět se recepty na dortíky, které jim chutnaly. Foto:Veronika Charvátová

Návštěvníci si mohli po vyhlášení soutěže popovídat s cukráři a dozvědět se recepty na dortíky, které je oslovily. Kdo neměl ani po ochutnání všech vzorků dost, mohl si zbylé cupcakes odnést domů.

Klíčová slova: cupcakes, Cupcake Cup Brno 2018, Z ghetta Blok, Veronika Pořízková, Zuzana Červinková

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.