13.10.2018 19:54


Fotoreportáž: Nebe nad Brnem oživily desítky pestrobarevných draků

Autor: Eva Maršalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Více než dvě stě lidí se o víkendu sešlo v areálu koupaliště Biotop, aby se zúčastnili čtvrtého ročníku brněnské drakiády. Jako součást akce vyhlásili pořadatelé soutěž o nejhezčí a největší draky. Závodilo se také o to, který z nich dokáže doletět nejvýš. Z pětasedmdesáti registrovaných nakonec vyhrálo devatenáct draků, jejíchž majitelé si domů odnesli sladké ceny v podobě balíčků cukrovinek.

Brno – Teplo, slunečné počasí a hlavně příznivé větrné podmínky. Kombinace, která přilákala v sobotu odpoledne desítky rodin s dětmi do areálu čtvrti Komárov, kde se pestrobarevná přehlídka létacích draků už počtvrté konala. Tradičně podzimní akci uspořádala městská část Brno-jih, kterou na místě reprezentoval její místostarosta Josef Haluza, a místní příspěvková organizace Koupaliště Biotop. „Letošní účast hodnotím na jedničku. Myslím, že to je hlavně krásným počasím. Minulý rok totiž stejnou dobou dorazila necelá polovina lidí,“ souhlasil ředitel koupaliště Pavel Doleček.

Všichni příznivci pouštění draků mohli na srazu závodit ve třech kategoriích. Soutěžící bojovali třeba o to, který drak doletí nejvýše. Porota sestavená z řad pořadatelů pak hodnotila také velikost draků i jejich originální vzhled. „Účastníků dorazilo okolo dvou stovek. Přímo do soutěže se ale registrovalo pětasedmdesát lidí. Proto jsme se nakonec rozhodli připravit zhruba devatenáct cen,“ doplnil Doleček. V závěru akce tak mohl místostarosta Josef Haluza odměnit všechny vítěze, jimž slavnostně předal připravené balíčky plné sladkostí.

Mezi přítomnými návštěvníky drakiády, kteří se o víkendu do vzdušných hrátek zapojili, se ale našli i tací s poněkud nekonvenčními létacími prostředky. „My jsme rebelové a přinesli jsme si sem letadlo. Rozhodli jsme se totiž přijet až na poslední chvíli a zjistili jsme, že má náš sedmiletý syn v autě jenom model letadla. Ale určitě rádi přijedeme i příští rok,“ svěřila se Kateřina Krause, která se letošního pouštění draků zúčastnila poprvé.

Bojového ducha sdílela v průběhu dne většina soutěžících, kteří se do areálu koupaliště rozhodli přijít. „Naši známí nás dneska zvali na drakiádu do Křenovic, jenže tam se nám s dětmi nechtělo jezdit. Tak jsme raději přišli sem, což je mnohem blíž. Zaregistrovali jsme se i do soutěže, ale nevím, jestli se nám něco podaří vyhrát. Drak nám zatím moc vyletět nechce. Vzali jsme si s sebou jen jednoho menšího, protože jsme si říkali, že ten bude létat nejlépe,“ prozradila svojí výherní taktiku Renata Srbecká, která do čtvrti Komárov dorazila se svojí rodinou.

Zatímco vzduchem létaly desítky velkých i malých draků, prostorem mezi nimi se po většinu času proplétaly jejich tenké průhledné provázky. Ani zdánlivě idylická drakiáda se tak neobešla bez menších komplikací. „Přilákalo nás hlavně krásné počasí. A taky jsme si samozřejmě chtěli pustit draka, což je pro nás příležitost tak jednou do roka. Pro dnešek jsme to už ale zabalili. Šnůra se nám ve vzduchu už dvakrát zamotala, tak jsme radši rychle skončili. Máme totiž ručně vyrobeného draka, žádného z obchodu, tak jsme o něj nechtěli přijít,“ vysvětlili své obavy Petra a Pavel z Brna, kteří na drakiádu přišli v doprovodu svého osmiletého syna.

Klíčová slova: podzim, draci, soutěž, koupaliště, Brno, Komárov

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.