12.10.2018 19:19


Fotoreportáž: Signal festival rozebírá budovy i ambiciózní témata

Autor: Jakub Krahulec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dystopie, chaosu nebo stádnosti se dotýká šestý ročník Signal festivalu v Praze. Ve večerních hodinách od čtvrtka 11. října do neděle 14. října ožívá přes dvacet audiovizuálních show v pražském centru, v Karlíně, na Vinohradech nebo v místě původního stání Stalinova pomníku.

Praha Monumenty staré doby přitahují nová kreativní zpracování. Signal festival, který se koná do neděle 14. října, ozařuje a přetváří mimo jiné dva pražské kostely. Projekce na jejich průčelí (videomapping) se spouští ve smyčkách mezi devatenáctou a třiadvacátou hodinou.

Kontrasty černé a bílé v projekci s názvem Nucleus3 vytahují na kostele svaté Ludmily různé architektonické prvky. Jednotlivé prvky v projekci vybuchují v záplavě tisíců světel.

Oproti loňským trasám, které návštěvníky vedly po pražském centru a po Vinohradech, přibylo do letošního programu centrum kolem Karlínského náměstí a kostelu svatých Cyrila a Metoděje.

Karlínské náměstí se v noci mění v uzavřené hřiště abstraktních objektů, které dávají projekci třetí rozměr.

Videomapping kreslí kontury i rozlévá tvary, které se spojují s detaily samotné fasády kostela.


Instalace Future Ruins francouzského autora Romaina Tardyho místy radikálně přechází mezi úsporným osvělením a projekcí barevných tvarů.

Další instalace využívají modernější architekturu. Hlídka 2,1/18 české skupiny XYZ spojuje úsporné světlo a mohutné betonové sloupy na vinohradském náměstí Jiřího z Poděbrad. Instalace Wave, která dle anotace "prozkoumává fyzikální jev vlnění", využívá tvaru budovy Main Point Karlín.

Oblouk budovy Main Point Karlín s přechody bodových světel vytváří kontemplativní prostředí.

Nakonec jsou to detaily, které utváří dojem, že festivalem ožívá celé místo. Vstup do ohraničeného areálu Karlínského náměstí vede přes světelnou bránu. V ulicích jsou k dostání světélkující balónky.

Klíčová slova: signal, festival, Praha, foto

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.