02.04.2012 21:02


FUCKING WEREWOLF ASSO (SWE), EMIL&JAKUB + SUPPORT [mju:z]

Autor: Dominika Řebíková | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Akce

Čtvrtek 5. dubna na mju:zu. Elektro, 8bit, nintendokór, plechovky, hrníčky, xylofón a minimon. Zve Radio R!

Přehrát audio

Audio

 

[Máte rádi hard core? Ne porno, ale kytary. Vlastně ani ty ne. Videohry? 8-bit a Nintendo? Picassa a wlkodlaky? Tak jste doma! Fucking Werewolf Asso jsou 3 týpci z Göteborgu, kteří spojili příjemné s užitečným a naladili svůj punk ansámbl do chiptune polohy. Z jejich vizuálu nestříká krev, ale komiksovej sliz, ubrali testosteronu a siláckýho patosu, ale tempo a nasranost jim zbyla. Jejich ječáky a gamesková tonalita zní dohromady jak gang zdivočelých mončičáků se skandinávskou vzteklinou při pogromu na herní arkádu.

Celkově tomu trochu chybí koule, ale respekt zůstává, asi jako když potkáte v noci na ulici ubrečenou teen-japonku ve školní uniformě se zakrvavenou katanou v ruce.. Brutalita vyplouvá na povrch ve vystříhaných filmových replikách, které uvádí nebo zakončují skladby a vy nevíte, jestli je to ještě k smíchu nebo už máte začít utíkat! Oproti hard core rocku je tenhle zvuk nesrovnatelně plošší, ale co byste čekali od technologie, která pořádně nepřežila přelom tisíciletí? Rozhodně ne elektronickou sofistikovanost a studiové divy, které zvládají dnešní producenti. A v tom je celý to kouzlo.

U elektra čekáte čistý zvuk, vyladěný master a tak vůbec, že to prostě zní, jak má. Tady ne. Zní to špinavě, hloupě, naivně, tak nějak dětsky. Když se však zapomenete a chvíli se přestanete hlídat, začnete těm bastardům trochu závidět. Má to nepopiratelnou energii, zapálení a smysl pro humor. Není to vypiplaná minimal elektronika a křehké skandinávské hlásky, je to pořád punk a to dnes není málo. Evoluce? Nová generace? Možná. Každopádně jsou sví, nemazlí se a maj drajv tě vykopat z bačkor! Tak neseď doma a vypadni ven na koncert dřív, než bude game over..]

 

Autor: burningboy

www.burning.cz

 

 

http://www.facebook.com/events/266587413419378/

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.