01.10.2016 00:20


Harry Potter a prokleté dítě není prokletím: Brněnští knihkupci si prodeje chválí

Autor: Markéta Lankašová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Bestsellerem měsíce vyhlásila brněnská knihkupectví poslední díl Harryho Pottera. Do prodejen láká zákazníky už týden.

Pyramida knih

Brno - Poslední díl série o čarodějnickém učni Harrym Potterovi si fanoušci mohou přečíst od soboty 24. září. Titul Harry Potter a Prokleté dítě je v brněnských knihkupectvích nejprodávanější knihou. V kamenných obchodech i na internetovém e-shopu lidé nejvíce kupují právě Harryho Pottera. „Denní prodej dosahuje až sedmdesáti kusů jen u nás,“ pochvaloval si zástupce vedoucího v knihkupectví Dobrovský Jakub Novotný. Také přiznal, že právě na tuto knihu pro podzimní sezónu nejvíce spoléhali.

Situace je stejná i v knihkupectví Barvič a Novotný v ulici Česká. „Prodeje této knihy jsou skvělé. Troufám si tvrdit, že bude hitem sezóny. Možná až do Vánoc,“ odhadl zástupce vedoucího prodejny Miroslav Lukáš.

Zaměstnanci brněnského knihkupectví Dobrovský kvůli této knize uspořádali půlnoční předprodej. Navštívilo jej více než sto zákazníků. Přesně o půlnoci 24. září dostali fanoušci odvážného čaroděje náskok a knihu s podtitulem Prokleté dítě si mohli odnést domů o pár hodin dříve. Prodejci však od předem avizované akce čekali více. „V noci jsme prodali okolo šedesáti knih. Několik lidí tu sice čekalo celý večer, mysleli jsme si ale, že zájemců se objeví tak kolem tří set,“ popsal Novotný. 

Na noční akci stáli lidé v řadě, která sahala až k novinovému stánku u zastávky Česká. Přišli převážně rodiče s dětmi. První v řadě byla paní Ilona Kratochvílová s dcerou Monikou. „Stojíme tu už od devíti hodin. Jsme vybavené, máme teplé bundy i svačinu,“ prozradily Kratochvílová. Po otevření mřížoví a vstupních dveří začali lidé proudit dovnitř k pyramidě vystavěné z knih. „Skládali jsme ji asi tři hodiny, odhadem je v ní tak pět set kusů,“ prozradil Novotný. Už ve čtvrt na jednu však zela prodejna prázdnotou.

Klíčová slova: Harry Potter, předprodej, bestseller

Fotogalerie


  • Popis: Zaměstnanci na pyramidě z knih pracovali celý večer
    Autor: Markéta Lankašová

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.