11.05.2015 14:09


Hasiči cvičně zasahovali proti požáru brněnské Pily

Autor: Kubala Radek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Cvičný požár likvidovali brněnští hasiči v pondělí 11. května v areálu brněnské Pily. Do akce se zapojily čtyři jednotky, které kromě fiktivního požáru ještě zachraňovaly osobu simulující bezvědomí. Zásah trval necelou hodinu.

Brno – Zlikvidovat cvičný požár museli brněnští hasiči v pondělí 11. května dopoledne v areálu Pily Brno. Taktické cvičení jednotek požární ochrany v brněnské části Komín začalo krátce po desáté hodině ráno. Celé akce se zúčastnily jednotky požárního sboru Lidická, Přehrada, Brno-venkov a dobrovolní hasiči z jednotky Brno-Komín. Všichni společně zasahovali proti fiktivnímu požáru v průmyslových a zemědělských skladech brněnské Pily.Cvičení trvalo téměř hodinu. Autor: pixabay.com

Při příležitosti zásahu si jednotky vyzkoušely i použití protipožární techniky. „Hasiči nasadili dva vodní proudy a zasahovali v dýchacích maskách. K odhalení skrytých ohnisek požáru použili termokameru,“ řekl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Účastníci akce zachraňovali i osobu simulující bezvědomí. „Jedna průzkumná skupina vyhledávala pohřešovanou osobu, kterou nalezli v bezvědomí. Záchranáři ji vynesli a poskytli první pomoc,“ dodal Mikoška. Krátce před jedenáctou hodinou pak celý zásah skončil.

Klíčová slova: požár, hasiči, Pila Brno, cvičení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.