20.05.2012 20:10


Hasiči poměřili své síly v Omicích a padaly i rekordy

Autor: Aneta Sklenářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dobrovolní hasiči z celkem deseti vesnic z jižní Moravy poměřili své síly na závodech v Omicích. Soutěžilo se na čas ve dvou kategoriích. V soutěži padly čtyři nové rekordy.

Autor: Aneta Sklenářová

Omice Moravská vesnice Omice se v sobotu stala dějištěm hasičských závodů. Na místo se sjelo celkem patnáct hasičských družstev z okolí. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - ženy a muži. Výherkyněmi ženské kategorie se stalo družstvo dobrovolných hasiček ze Silůvek s časem 20,2 sekund. První místo v mužské části získalo družstvo dobrovolných hasičů z Hodějic. Ti trať zaběhli v čase 16,8 sekund, a tím se stali novými šampiony této dráhy.Hasiči se připravují na závod. Autor: Aneta Sklenářová

Závody se pořádaly na dvě hadice B, což znamená, že délka trasy byla sedmdesát metrů od základny k cíli, tedy čáře sestřiku. Každý tým měl jeden platný pokus. V sobotu odpoledne padl čtyřikrát nový rekord trati, jednotlivá družstva se neustále překonávala. "Závod proběhl bez komplikací. Jsme rádi, že nám dnes vyšlo tak krásné počasí. Mrzí nás malá účast diváků, ale to je tak bohužel vždy," řekl vedoucí rozhodčí Zbyněk Holešovský. Po dvou letech se závodů zúčastnily i místní dobrovolné hasičky. "Už nějakou dobu jsme se nedokázaly sejít. Teď jsme konečně nastoupily, ale nemáme natrénováno," uvedla jedna z nich. Hasičky z Omic nakonec skončily na posledním čtvrtém místě se ztrátou třinácti sekund na třetí místo.

 Letos se konal jubilejní třicátý ročník těchto závodů, žádné oslavy se však nekonaly. "Dneska to pro nás nebylo nic moc. Skončili jsme druzí, a to je stejné jako prohrát. Příště musíme být lepší," popsal své dojmy ze závodů dobrovolný hasič z Mělčan Jiří Ryšavý. 


Klíčová slova: hasiči, dobrovolní hasiči, závody, Omice

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.