28.09.2018 19:41

Hokejisté Masaryčky porazili v československém univerzitním zápase Gladiators Trenčín 7:4

Autor: Anna Absolonová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Jasným vítězstvím HC Masaryk University skončil čtvrteční hokejový zápas v DRFG aréně proti Gladiators Trenčín. Medvědi porazili svého soupeře 7:4 a úspěšně tak odstartovali sezonu. Zápas se uskutečnil ke 100. výročí založení Československa. Fanoušci se mimo jiné mohli zúčastnit i autogramiády československých hokejových legend a hokejistů Komety Brno a prohlédnout si výstavu artefaktů z hokejové síně slávy.

Hokejisté Masarykovi univerzity se utkali s trenčínskými Gladiators, kteří reprezentují Univerzitu Alexandera Dubčeka a Vysokou školu managementu v Trenčíně. Na zápas se dostavilo přes dva tisíce fanoušků, a to především příznivců Masarykovy univerzity. „Na hokeji jsem poprvé a je to pro mě něco úplně nového. I když jsem z Mendelovy univerzity, tak fandím Masaryčce. Upřímně jsem nečekala, že budou tak dobří. Na zápasy budu chodit i nadále,“ podělila se o své dojmy studentka Pavla Kríčková.

Československý univerzitní souboj se uskutečnil v Brně, v srdci bývalého Československa, kde v roce 1992 symbolicky došlo i k jeho rozdělení. „Myšlenka uspořádat utkání mezi českým a slovenským týmem právě v Brně mi přijde skvělá. V tomto městě se kdysi republika rozdělovala, nyní se tu spolu opět setkáme,“ uvedl pro web HC Komety Brno Peter Bustin, manažer HC Masaryk University.

Ještě před samotným utkáním měli fanoušci možnost zúčastnit se autogramiády legend Komety i československého hokeje a vybraných hráčů brněnského A-týmu, mezi nimiž byli například Petr Nedvěd nebo Milan Hnilička. K vidění byla i výstava artefaktů ze Síně slávy českého hokeje, která obsahovala dresy, poháry a medaile z mistrovství světa nebo hokejovou výzbroj Jaromíra Jágra.

Samotný zápas odstartoval v osmnáct hodin a hned první gól si připsali Gladiátoři. Ve třetí minutě ho střelil Peter Kopecký. Za dvě minuty však domácí vyrovnali, a to po zásahu Filipa Vomočila. V desáté minutě pak Medvědi využili přesilovou hru vteřinu před jejím vypršením a Jiří Čtvrtníček dostal Medvědy do vedení. Ve čtrnácté minutě vyrovnali Gladiátoři po střele Matúše Trenčana. Tři minuty před koncem první třetiny však dostal Medvědy do vedení Jan Veverka.

Druhá třetina byla o poznání klidnější. Hned v jedenadvacáté minutě však střelil svůj druhý gól v zápase Matúš Trenčan a vyrovnal tak skóre. To se drželo až do jedenatřicáté minuty, kdy za Medvědy skóroval Matěj Florek. Devět sekund před koncem druhé třetiny pak padla další střela do sítě hostům, o kterou se postaral Petr Ivančič. Medvědi tak skončili druhou třetinu s dvoubodovým náskokem za stavu 5:3.

O tříbodový náskok Medvědů se pak začátkem poslední třetiny postaral Michal Vlašín. Dvě minuty na to přišel další gól ze strany domácích, který střelil David Polesný. V devětačtyřicáté minutě pak zaskórovali Gladiators díky Ivanu Suzakovi. Tento gól byl však posledním gólem zápasu a Medvědi tak vyhráli zápas 7:4.

Nejlepším hráčem byl za domácí zvolen obránce David Polesný, který si výsledek zápasu i atmosféru pochvaloval. „Hrálo se nám výborně. Do třetí třetiny byly síly vyrovnané, ale pak se to otočilo k nám. Během zápasu byla i výborná atmosféra, je rozdíl, když přijde padesát lidí a když přijdou dva tisíce. Myslím, že nám v úspěchu pomohla i lepší docházka na tréningy, ale samozřejmě je ještě na čem pracovat,“ sdělil David Polesný.

Zápas byl prvním v prvním kole šesté sezóny a zavítali na něj i primátor Brna Petr Vokřál, rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek a rektorka Vysoké školy manažmentu v Trenčíně Edita Hekelová.

Klíčová slova: hokej, HC Masaryk University, sport, výročí, Masarykova univerzita