25.04.2017 20:37


Hokejová Kometa je o krok blíže k novému stadionu. Brněnští radní schválili výměnu chybějících pozemků

Autor: P U | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rada města Brna dnes schválila výměnu pozemků mezi městem Brnem a firmou Eiskon Develop. Dohoda vzešla z několikaletého vyjednávání. Pokud změnu podpoří i zastupitelé, bude mít Brno všechny potřebné pozemky pro stavbu nového hokejového stadionu za Lužánkami. 

Rada města Brna schválila výměnu pozemků. Foto: Petr Uhlíř

Brno  Brněnský hokejový klub Kometa je o něco blíže ke stavbě nového hokejového stadionu, který by měl stát za Lužánkami. Členové Rady města Brna vyjednali dohodu, díky níž získá Brno chybějící pozemky. Rozhodnutí ovšem ještě musí schválit zastupitelé města.

Pozemky, jež by měly přijít do vlastnictví města, zatím patří firmě Eiskon Develop. "Stavbu by se nepodařilo uskutečnit, pokud by nebyly pozemky sjednoceny pod Brno," vysvětlil náměstek primátora Martin Ander. Radní se s vedením firmy domluvili po skoro desetiletém vyjednávání. Každá ze stran totiž měla jiný znalecký posudek týkající se ceny pozemku. Proč Eiskon Develop změnila své stanovisko, není jasné. Její majitel Martin Hvězda se k této věci odmítl vyjádřit.

Chybějící část území může Brno získat výměnou za jiný pozemek. "Podle znaleckého posudku, který jsme si nechali udělat, je cena území jedenáct milionů korun. Majitel firmy Eiskon může dostat pozemek za pětašedesát milionů s tím, že čtyřiapadesát milionů městu doplatí," sdělil náměstek Richard Mrázek. Podle znaleckého posudku, jenž si nechala vypracovat firma Eiskon Development, se cena pozemku pohybovala kolem dvaceti milionů korun.

Datum začátku stavby nového stadionu je ale stále neznámé. "Ještě čekáme na rozhodnutí zastupitelů města, jestli vůbec výměnu schválí. I proto je zatím zahájení stavby stadionu ve hvězdách," řekl mluvčí společnosti Kometa Group Michal Chylík. Otázkou zůstává také financování. "Město bude do projektu vkládat hlavně pozemky. V tuto chvíli čekáme na zprávu o tom, jak je Kometa připravena stavbu financovat," doplnil Mrázek.

Klíčová slova: Brno, Kometa, Lužánky, stadion

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.