23.10.2015 19:30


Hráči vyměnili pingpongové pálky za pivo. V Brně se konal turnaj v beer pongu

Autor: David Vondra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Vcházím do tmavé neznámé místnosti, kterou ozařují pouze malá světýlka umístěná na stropě. Kolem vidím pingpongové stoly a dva hráče na každé straně, kteří v ruce drží míček a soustředí se na hod. Ne, nejsem na zápase stolních tenistů, ale na turnaji v beer pongu, který se konal ve čtvrtek v brněnském klubu Livingstone.

Autor: David Vondra

Beer pong je hra určená pro čtyři hráče, kteří se rozdělí do dvojic a pingpongovým míčkem trefují kelímky s pivem na druhé straně stolu. Dvojčlenný tým má před sebou deset kelímků ve tvaru trojúhelníku, do kterých rozleje dvě půllitrová piva. Hráči mají v rámci kola jeden hod, při kterém trefují soupeřův kelímek. Pokud je hod úspěšný, musí soupeř pivo vypít. Cílem hry je trefit všechny kelímky na druhé straně stolu.

Hra je v plném proudu a míčky létají po místnosti. Neustále mě hráči při pokusu o zasažení kelímku trefují do zad. Omluvy se nikdy nedočkám, soutěžící pouze seberou míček a vrací se zpět ke stolu, aby pokračovali ve hře. Soutěž je velice napínavá. „Když jsem si byl poprvé zahrát beer pong, ihned mě to zaujalo. Věděl jsem, že to bude bavit spoustu lidí, a proto jsem začal pořádat turnaje,“ uvedl organizátor akce Jaroslav Grepl.

 

Turnaj v beer pongu zaujal hodně lidí, někteří se přišli zahrát, jiní pouze podpořili své přátele. Foto: David Vondra

 

Procházím se po místnosti a rozhlížím se kolem sebe. Najednou zahlédnu stůl, který je obklopený skupinou fanoušků, kteří hráče hlasitě povzbuzují. Přistupuji blíž a dochází mi, proč mají lidé beer pong rádi. Na stole zbývají poslední dva kelímky. Každý na jedné jeho straně. Záleží na jediném hodu. Kdo trefí kelímek první, vyhrává. Po desetiminutovém souboji je rozhodnuto a vítězná dvojice postupuje do dalšího kola. „Do dnešního turnaje se přihlásilo dvaatřicet týmů, které jsme rozdělili do osmi skupin. Z každé z nich postupují nejlepší dva týmy do profi hry, zbylé dva do amatérů. Obě soutěže hrajeme vyřazovacím systémem, na konci turnaje máme dva nejúspěšnější týmy. Vítěz v profi soutěži však dostane více bodů do celkového hodnocení,“ uvedl Grepl.

Zahráli si i cizinci

Turnaj, který se v Brně koná už pošesté, si oblíbili zahraniční studenti, kteří se soutěže pravidelně účastní. „Pokaždé máme vysoký počet studentů ze zahraničí, dnes je to téměř polovina všech přihlášených hráčů. Není to nic neobvyklého, beer pong je v evropských zemích populární a studenty to baví. V České republice se hra teprve dostává mezi lidi,“ uvedl Grepl.

Neustále procházím mezi stoly a se zájmem pozoruju hráče, kteří se s vypětím všech sil snaží hodit míček do kelímku. Mezi přihlášenými jsou nejen zkušení soutěžící, kteří se turnajů pravidelně účastní, ale také nováčci, kteří hrají beer pong poprvé. „Na turnaj jsem přišel se svým kamarádem, protože rádi zkoušíme nové věci. Hru známe pouze z amerických filmů a chceme si ji vyzkoušet,“ říká účastník turnaje Miroslav Mrázek.

Po několika hodinových soubojích se do finále probojovaly dva nejlepší týmy večera. Napětí v místnosti roste a diváci se rozmístili kolem stolu. Ve velice vyrovnaném profi zápase vyhrává tým Vikings složený ze zahraničních studentů. Z amatérů se nejlépe umístil tým Kšandy ve složení Jaroslav Grepl a Tereza Kramolišová. „Finálové zápasy byly velice napínavé a rozhodovaly pouze maličkosti. Turnaj se mi líbil a příště si sem přijdu zahrát osobně,“ uvedl divák Jan Kalát.

Klíčová slova: beer pong, trurnaj, pivo, míček, pingpong

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.