04.03.2019 23:41


Hudbou z filmů pomůžou ženám v obtížné životní situaci

Autor: Sára Davidová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Police Symphony Orchestra zahráli poprvé v Brně. Nedělním koncertem v Semilassu oslavili pětadvacáté výročí založení organizace Na počátku, která pomáhá těhotným ženám a matkám s dětmi v těžké životní situaci. Zahráli například melodie z Harryho Pottera nebo Magdalénu od Marty Kubišové.

Brno – Organizace Na počátku vznikla v březnu roku 1994, pomáhá těhotným ženám a matkám s dětmi, které se ocitnou v těžké životní situaci. Kromě vyslechnutí jim nabízí i praktickou pomoc prostřednictvím zázemí v azylovém domě. Za tu dobu pomohla zhruba třem tisícům žen a dívek. Letos slaví 25 let od svého založení. V rámci oslav má naplánovány celkem tři akce. První z nich byl právě koncert Police Symphony Orchestra, který se uskutečnil 3. března v brněnském kulturním centru Semilasso.

Mladý orchestr má ve svém repertoáru kromě klasické hudby i rock, pop a swing. Na koncertě zazněly melodie z filmů o Harrym Potterovi, Aretha Franklin nebo skladba Celebration od americké skupiny Kool & The gang. „Máme hodně různých písní v repertoáru, ze kterých vybíráme programy na koncerty, a protože šlo o 25. výročí Na počátku, zařadili jsme tam skladby jako Celebration, Magdaléna a další podobné, abychom vyzvedli jedinečnost organizace, avšak většinu skladeb jsme vybírali podle toho, co jsme si měli chuť zahrát,“ objasnila houslistka Anna Lichá, členka orchestru.

Přestože se večer nesl v duchu spíše moderní hudby a publikum se skládalo převážně ze starších lidí, na konci se orchestr dočkal potlesku vestoje. „Původně jsem přišla hlavně kvůli podpoře organizace, Police Symphony Orchestra jsem nikdy předtím neslyšela. Natolik mě ale zaujali, že bych se jednou ráda dostala na jejich koncert,“ chválila orchestr návštěvnice Ludmila Zipfelová.

Pro Na počátku byla spolupráce se symfonickým orchestrem z Police nad Metují premiérou. „V květnu loňského roku jsme začali přemýšlet nad tím, jak bychom mohli připomínku pětadvaceti let organizace pojmout. V té době jsme na České televizi viděli reportáž o Police Symphony Orchestra a zkusili jim napsat, jestli by pro nás nechtěli zahrát,“ vysvětlila organizátorka akce Mariana Ambrožová. Orchestr má navíc s benefičními akcemi zkušenosti.

Prostřednictvím výtěžku z tohoto benefičního koncertu chce organizace podpořit své služby. „Kolik peněz se vybralo budeme teprve zjišťovat. Máme několik zdrojů – předprodej přes server Ticketportal, prodej vstupenek a propagačních předmětů na místě, zapečetěnou pokladničku a naše sponzory. Předpokládám, že to bude okolo 120 tisíc korun,“ řekla Ambrožová. 

Klíčová slova: výročí, koncert, orchestr, Na počátku, Police Symphony Orchestra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.