17.05.2019 22:00


Humr i pštros. Festival burgerů nabízí návštěvníkům nezvyklé speciality

Autor: Jan Boháč | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vůně grilovaného masa a sýra se od pátečního dopoledne line okolím brněnského nákupního centra Vaňkovka. Návštěvníci tam mohou ochutnat burgery mnoha netradičních příchutí, ale také osvědčenou klasiku.

Brno – U obchodního centra Vaňkovka začal v pátek dopoledne již několikátý ročník Burger Street Festivalu. Své kuchařské umění na něm představují pracovníci 21 restaurací a podniků, které se specializují na tento americký pokrm. Každý z nich nabízí několik vlastních receptů, mezi nimiž většinou nechybí kombinace hovězího masa a sýra. I u těchto burgerů se však jednotliví kuchaři snažili odlišit od konkurence třeba použitím jiného druhu sýra, netradiční bulky nebo trhaného masa.

Návštěvníci ale mají možnost ochutnat i mnoho specialit, jako například burger s masem pštrosím, jehněčím, nebo dokonce s humrem. Další specialitou je také burger s lanýžem nebo s pastrami, co je nakládané uzené hovězí hrudí. „Přišla jsem na festival právě kvůli těmto specialitám, které člověk běžně nemůže ochutnat. Nejvíce mi zatím chutnalo pastrami,“ řekla jedna z návštěvnic Lucie Krejčí. V nabídce jsou ale i burgery vhodné pro vegetariány a vegany, které místo masa obsahují například kozí sýr, grilovaný hermelín nebo červenou řepu.

Kromě hlavních použitých ingrediencí se burgery liší také dalšími surovinami. Mezi ty netradiční patří třeba ananas, pálivé papričky jalapeňos, guacamole, majonéza s příchutí whisky nebo javorový sirup. A pokud by se už někdo burgerů přejedl, má možnost ochutnat i jiné slané speciality, jako například belgické hranolky, americké hot-dogy a slaninová zmrzlina. Lidé, kteří naopak preferují sladká jídla, si mohou vybrat třeba vafle, rolovanou zmrzlinu, nebo sladké tortilly.

Návštěvnost festivalu se zatím každým rokem zvyšovala, i proto jsou kuchaři připraveni nachystat velké množství porcí. „Počítáme s tím, že za celý víkend prodáme přes 700 kusů,“ uvedl kuchař ze stánku Kaiser Franz.

Cena degustačních porcí se většinou pohybuje od 100 do 140 korun, některé speciality jsou mírně dražší. Výjimkou je pak burger z humřího masa, který stojí více než 300 korun. Za každý zakoupený kus dostanou návštěvníci hlasovací lístek, který mohou u stánku s informacemi odevzdat, pokud jim chutnal. Na konci festivalu budou nejlepší burgery oceněny. Zájemci mohou akci navštívit až do nedělního večera.

Klíčová slova: burger, festival, maso, Vaňkovka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.