25.03.2018 14:50


Hustopeče se proměnily v mandlový ráj. Lidé ochutnávali pokrmy i nápoje z mandlí.

Autor: Martina Moresová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Slavností mandloní se v Hustopečích zúčastnily stovky lidí. Včerejší sedmý ročník nabídl speciality jako mandlovici, mandlový svařák a dezerty z mandlí. Návštěvníci se mohli projít mandlovými sady nebo sledovat program na hustopečském náměstí, kde vystupovaly taneční soubory, kapely i cimbálovka.

Hustopeče – Desítky stánků na hustopečském náměstí nabízely mandlové speciality a nápoje. Nechyběly ani řemeslné výrobky nebo vína z jižní Moravy. Účastníci se mohli vydat na procházku mandlovými sady anebo se zapojit do soutěže jedlíků. Slavnosti provázela vystoupení hudebních skupin a tanečních souborů. Fanoušci vína navštívili sklepy, které hustopečští vinaři otevřeli na celý den.

V Hustopečích se posedmé konaly slavnosti mandloní a vína. FOTO: Martina Moresová

Letošní slavnosti se podle organizátorky Jany Hrádkové zaměřily více na mandlová jídla. „Jelikož máme v Hustopečích mandloňové sady, tak jsme chtěli vytvořit unikátní akci. Letošní ročník se týká spíše mandlových produktů a pokrmů. Do slavností jsme zapojili i hustopečské restaurace, které budou mít speciální mandlové menu,“ uvedla Hrádková. Lidé ochutnávali na příklad kachní stehno na mandlích a medu, vepřovou panenku s mandlovo-chřestovou omáčkou anebo vepřová líčka s mandlovým pyré.

Na milovníky sladkého čekaly mandlové dezerty a gastronomické soutěže. Soutěže o nejlepší mandlový dezert se zúčastnilo osmnáct cukrářů. Porota složená z organizátorů akce vybírala tři nejlepší. Účastníci dostali zdarma k ochutnání dezerty, které se umístily na vrchních příčkách. Dezert, jenž vyhrál první místo, si mohli prohlédnout. Druhá gastronomická soutěž spočívala ve spořádání mandlového koláče o průměru třiceti centimetrů. Vítězem se stal Jaroslav Němec, který koláč snědl nejrychleji.

Na slavnosti zavítal i kuchař Petr Erin Kováč, člen Culinary club České republiky. „Kromě brugrů a dalších jídel, které prodáváme v našem stánku, zde dnes budu vařit tři různé mandlové speciality. Všechna jídla nabídneme návštěvníkům k ochutnání,“ řekl Kováč.

Kromě ochutnávání jídel, nápojů a poslechu muziky se účastníci mohli projít mandloňovými sady po trasách déky sedm, jedenáct nebo osmnáct kilometrů. „Po cestě lidé plní různé úkoly a v cíli je čeká odměna v podobě mandlovice anebo jiných mandlových produktů. Na trasách jsou také rozmístěny stánky s občerstvením,“ sdělila Hrádková.

Mezi zúčastněnými byli nejen pravidelní návštěvníci, ale i nováčci. „Na mandloňových slavnostech jsem poprvé a velice mě nadchly. Ochutnala jsem mandlové pokrmy i nápoje, nejvíce bych ocenila dezerty, především bábovku z mandlové mouky,“ komentovala účastnice Zlata Lusková. Dodala, že příští rok pojede znovu a zúčastní se i kratšího pochodu mandloňovými sady.

Mandloně i víno mají v Hustopečích dlouhou tradici. V 18. století město bývalo největší vinařskou obcí v českých zemích. Mandloním se zde daří díky teplému klimatu. Lidé je zde začali pěstovat, aby omezili dovoz mandlí z jižních zemí Evropy. V dobách největšího rozmachu zde rostlo až 50 tisíc stromů.

Klíčová slova: Hustopeče, mandle, víno, slavnosti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.