17.04.2019 10:48


Hvězdou červencového festivalu Colours of Ostrava bude anglická kapela The Cure. Vystoupí také zpěvačky Rosalía a ZAZ

Autor: Klára Beranová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V areálu Dolních Vítkovic se předposlední červencový víkend uskuteční festival Colours of Ostrava. Z českých umělců vystoupí například kapely Kryštof a Buty, ze zahraniční pak zpěvačky ZAZ nebo Rosalía. Hvězdou programu bude anglická rocková kapela The Cure. V rámci Festivalu se bude konat také diskuzní fórum Meltingpoint, na kterém promluví business manažerka pro Čínu Yan Mei či novinářka z CNN Ingrid Formanek. 

The Cure

Praha – Osmnáctý ročník letního hudebního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční v areálu Dolních Vítkovic od 17. do 20. července. Návštěvníci si budou moci vybrat ze široké škály hudebních stylů. Na osmi podiích zahrají zástupci popu, rocku, jazzu či hiphopu. „Festival má úžasnou atmosféru, a proto se ho chystám navštívit již počtvrté. Díky pestrosti programu se letos ale obzvlášť těším,“ uvedla studentka medicíny Markéta Polová. 

Na festival zavítá téměř sto třicet kapel z třiceti sedmi zemí světa. Z českých interpretů vystoupí například kapely Kryštof a Buty či méně známá zpěvačka Mucha. Ze zahraničních umělců se mohou návštěvníci těšit na britskou kapelu Florence + The Machine, francouzskou zpěvačku ZAZ či španělskou hudebnici Rosalíi, která v sobotu svým koncertem celý festival zakončí. 

Perličkou programu bude sobotní koncertu anglické rockové kapely The Cure. „O jejich koncert jsme se snažili dlouhých deset let. Je to vlastně kapela, kterou bylo v historii Colours nejnáročnější do Ostravy přilákat. Až nyní se to povedlo a bude to velký svátek,“ tvrdí ředitelka festivalu Zlata Holušová. Frontman kapely Robert Smith, slíbil dvou a čtvrthodinové vystoupení. 

V rámci Colours of Ostrava se bude také konat mezinárodní diskuzní fórum Meltingpoint, na kterém se sejde více než sto padesát řečníků. K publiku promluví například autor několika bestsellerů Andrew Keen, novináři z CNN Ingrid Formanek a Jim Clancy, vědec a umělec Joe Davis nebo evangelický pastor a spisovatel Mark Gungor. O kauze Huawei bude hovořit business manažerka pro Čínu Yan Mei. „Chtěl bych, aby zazněl převážně čínský pohled na kauzu,“ řekl novinář Tomáš Etzler, který se na organizaci fóra podílí. 

Klíčová slova: Colours of Ostrava, festival, léto, hudba, ZAZ, The Cure, Rosalía

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.