19.10.2018 13:32


Iron lady plavání odstartuje v Brně čtyřiatřicetkrát

Autor: Klára Zajíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Velká cena Brna v plavání letos příjme více plavců. Nominují se zde na mistrovství světa. Do Brna přijede několikanásobná rekordmanka a olympijská vítězka Katinka Hosszú.

Organizátoři Velké ceny Brna v plavání a plavec Filip Chrápavý Foto: Klára Zajčková

Brno - Padesátý ročník Velké ceny Brna v plavání se přesouvá z Lesné na Lužánky. Pět set sedmnáct plavců se utká v sobotu dvacátého října a v neděli jednadvacátého října. Jedná se o poslední příležitost nominovat se na mistrovství světa v čínském Hangzhou.

Závod se po dvaceti osmi ročnících na Lesné uskuteční na Plaveckém stadionu Lužánky. Lesná podle organizátorů neposkytovala pro závod dostatečné zázemí. „Mohli jsme přijmout více závodníků. Přesouváme se kvůli zázemí a celkové kapacitě,“ vysvětluje místopředseda klubu plaveckých sportů Komety Brno Jiří Vlček. Tímto krokem by se měly zlepšit podmínky jak pro sportovce, tak diváky.

Padesátimetrový bazén v Lužánkách přepůlí deseti tunová stěna, díky které se závodníci budou moci rozplavávat. Jelikož se jedná o nominační závod na mistrovství světa, musí mít organizátoři certifikát, že délka bazénu skutečně odpovídá dvaceti pěti metrům. Půlicí stěnu museli v bazénu připravovat potápěči.

Na závody přijede sedmdesát plaveckých klubů z České republiky, Rakouska, Maďarska a Srbska. „Největší hvězdou letošního ročníku bude maďarská plavkyně Katinka Hosszú,“ uvádí  ředitel Velké ceny Brna Zdeněk Tobiáš. Trojnásobná olympijská vítězka, sedminásobná mistryně světa a světová rekordmanka v plaveckém světe přezdívaná jako Iron lady, poplave kompletní program Velké ceny. Během dvou dnů odstartuje čtyřiatřicetkrát. „Speciální požadavky neměla, akorát mě její trenér žádal, aby měli na bazénu zajištěno tišší místo,“ popisuje potřeby maďarského týmu Vlček.

„Z chlapců bychom na stupních vítězů rádi viděli sprintéra Pepu Mosera,“ komentoval očekávání klubu Tobiáš. Josef Moser poplave Velkou cenu Brna počtvrté. „Rád bych překonal svůj osobní rekord, plavání se však letos muselo přizpůsobit škole,“ hovoří o svých nadějích na úspěch jednadvacetiletý Moser. Devatenáctiletý Štěpán Kučera také není na Velké ceně nováčkem. „Chtěl bych se dostat na úroveň časů z minulé zimní sezóny. Do tréninku jsem zařadil rychlé měřené úseky napodobující závodní zátěž,“ popisuje očekávání a přípravu Kučera.

Klíčová slova: plavání, Brno, sport

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.