18.03.2012 09:03


Jak jsem (ne)vyhrála Sportku

Autor: Lucie Bradová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Národem opět hýbou miliony ve hře Sportka. Tisíce lidí si každý týden kupují herní losy s nadějí, že právě oni budou těmi šťastlivci, kteří vyhrají jackpot. Patříte mezi ně i vy?

Sázecí mánie jménem Sportka je zpět! Jednoho dne k nám domů přišel můj starší bratr a začal popisovat strategie, které s kolegy v práci ve volných chvílích vymýšlejí, aby této podmanivé hře přišli na kloub. K mému velikému údivu vyprávění bedlivě naslouchala i máma, která je pověstná zcela racionálním přístupem k investování rodinných financí. Myslela jsem si, že honbě za bohatstvím definitivně odzvonilo, když společnost Sazka zkrachovala. Naštěstí je Sportka pro všechny ty, kteří rádi tráví středeční a nedělní noci sledováním rychle se pohybujících žlutých balonků s čísly, opět mezi živými. I když nás, příležitostné sázkaře, z ní spíše raní mrtvice.

Nikdy jsem podobným soutěžím, hrám ani hazardu neholdovala, ale představa devítimístné částky na mém účtu byla více než vzrušující. Rozhodla jsem se tedy vsadit pár těžce vydělaných studentských kaček. V jedné věci jsem měla už od začátku jasno  jak s vyhranými penězi naložit. Byl to propracovaný plán, co vám budu povídat. Obdarovat rodiče a bratra, postavit dům sobě i všem ostatním a symbolicky dodělat školu bez absolutního stresu z nejisté budoucnosti. Investovat, podarovat další členy rodiny i nejbližší kamarády, nakupovat hezké oblečení, cestovat a užívat si. Prostě klasika. Celý plán vznikal při živé diskuzi u piva v hospodě a ukázalo se, že debatování o neexistujícím bohatství je docela legrace. S kamarády jsme se shodli, že z nás to množství peněz udělalo najednou štědré jedince. Šla jsem tedy vsadit.

Doprovodil mě i spolužák, který asi také v té chvíli nevěděl, jak lépe investovat hotovost v peněžence. Zpočátku jsem se ve změti číslic na losovacím tiketu neorientovala. Na zadní straně byl uveden návod, z kterého bylo patrné, že se šance vyhrát s každým zvoleným sloupcem nebo doplňkovou hrou, spíše zmenšuje. Prý jsem zvolila nádherná čísla, která ale nemají naději na výhru. Uvidíme. S dobrým pocitem, že jsem ten den udělala něco pro své lepší zítřky, jsem šla večer utrácet další peníze z měsíčního kapesného. Ráno bylo těžké, po cestě na nádraží jsem zaplula do nejbližší trafiky, abych zjistila, jak to všechno dopadlo. Ze svých milionových nároků jsem pomalu ale jistě upouštěla. Bylo by příjemné, kdyby se mi vrátily alespoň ty peníze, které jsem do koupě losu vložila. Ale ani to se nestalo. Tímto jsem na sázení zřejmě nadobro zanevřela. Stal se ze mě sportkoskeptik.

Pokud chce občas někdo zkusit štěstí, proč si nevsadit. Ale neměli bychom se vidinou snadno vydělaných milionů nechat úplně pohltit. Dobrou zprávou pro všechny je, že peníze se stále dají vydělat prací, a to jakoukoli. Je to ale o něco nepohodlnější a strastiplnější cesta než výhra v loterii. O to víc si ale člověk vydělaných peněz váží a donutí ho to radovat se z maličkostí. Třeba jako mě.

Klíčová slova: Sportka, peníze, jackpot, výhra

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.