05.11.2019 22:05


Jakékoliv obvinění ze sjednávání prostituce odmítám, říká bývalý majitel pražského klubu Escape

Autor: Jessica Kapetanović | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Kvůli kauze šesti obžalovaných ze sjednávání homosexuální prostituce v pražském gay klubu bylo 4. listopadu nařízeno soudní jednání městského soudu ve Spálené. Podle obžaloby státní zástupkyně Radky Miclíkové si obžalovaní měli přes dva roky vydělávat kuplířstvím.

Budova Městského soudu v Praze, Autor: Jessica Kapetanović

Praha – Šest obžalovaných mužů mělo sjednávat do klubu Escape v ulici V Jámě tanečníky a společníky, kteří za úplatu se zákazníky měli provozovat sex. Kvůli této obžalobě bylo 4. listopadu nařízeno soudní jednání městského soudu v Praze. Část výdělku měla údajně poté jít majiteli podniku Massimu Augustu Scolarovi a dalším zaměstnancům. Mladým prostitutům mělo údajně být kolem 18 do 25 let, některým bylo ale méně než osmnáct. „S obžalobou se absolutně neztotožňuji a jakékoliv obvinění odmítám,“ vyjádřil se u soudu Scolari. Ve své obhajobě zmínil, že nic z popsaného nedělal a ani to nedělal nikdo jiný ze zaměstnanců.

Klub je dnes již z důvodu kauzy zavřený. Většina obžalovaných se zmínila o takzvaném privátku. Jedná se o malou místnost se sedačkami, kde se daly zatáhnout závěsy. „Vylučuji, že by se za závěsem dal provozovat sex,“ řekl Scolari. Zároveň zmínil, že vždy apeloval na personál u vstupu, aby kontrolovali věk. Na to, že pár tanečníkům nebylo ani osmnáct, obžalovaní reagovali tak, že o tom nevěděli a že chlapci měli falešné občanské průkazy. Obžalovaný Lukáš Rejmon však podotkl, že privátku v době jejího používání nikdo nekontroloval, protože zaměstnanci respektovali soukromí hostů.

„V klubu probíhaly různé show jako travesti nebo erotické, v podstatě to byl takový kabaret. Pokud by v klubu probíhala prostituce a klub by se z ní financoval, nebyl by žádný důvod pro pořádání těchto nákladných show,“ popisoval ve svojí obhajobě jeden z obžalovaných Luboslav Arsov. „To, co kluci dělali mimo klub, nebyl náš problém,“ dodal.

U soudu se v pondělí 4. listopadu nestihli vyjádřit všichni obžalovaní. Jednání bylo místopředsedkyní Kateřinou Radkovskou odloženo na následující den. Soudní nařízení o jednání by mělo trvat do 6. prosince.

Klíčová slova: Městský soud v Praze, klub Escape, erotický klub, soud

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.