05.12.2010 14:05


Jarmark ve Šlapanicích představil tradiční řemesla

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dvanáctý ročník jarmarku lidových řemesel se konal dnes ve Šlapanicích. Jarmark přinesl širokou nabídku ručně vyrobeného zboží.

Šlapanice – Jarmark tradičních řemesel na Masarykově náměstí ve Šlapanicích zpestřil návštěvníkům nedělní dopoledne. Své výrobky tu prodávali košíkáři, řezbáři, nezávislí výrobci módních doplňků, a také výrobci tradičních pochutin, mezi kterými nechyběly trdelníky, perníky ani zabijačka. „Prodávám zboží, které vytvořila matka se sestrou, je to takový rodinný podnik,“ řekl Vít Kysela u stánku s ručně zdobeným sklem.

Jarmark doprovázel také kulturní program. Zazpívaly zde studentky zpěvu z hudební školy Yamaha a děti z místní mateřské školky zarecitovaly v den mikulášské nadílky básničky o čertech. Vzhledem k nízkým teplotám patřily mezi nejpopulárnější stánky s teplými nápoji, ať už šlo o svařené víno či horkou medovinu. „Zatím jsme si koupila jen svařák na zahřátí, ale moc se mi tu líbí. Připadne mi, že minulý rok tu bylo víc stánků, letos jsou ale hodně různorodé,“ uvedla návštěvnice jarmarku Anežka Staňková.

Přes mrazivé počasí se i v pravé poledne pohybovalo na náměstí asi dvě stě návštěvníků. Celková účast je pravděpodobně daleko vyšší. „Letos poprvé se jarmark odehrává v takové zimě a na sněhu, ovšem pro místní lidi je to už tradiční událost, takže věřím, že účast bude velká,“ uvedl jeden z organizátorů akce Jaroslav Klaška.

Letos byl uspořádán již dvanáctý ročník Jarmarku lidových řemesel. Akce se koná jako součást doprovodných akcí výročí bitvy u Slavkova.

Klíčová slova: jarmark, lidová řemesla, Šlapanice,

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.