23.05.2011 18:13


Jazz-core experimentátoři Psychofagist míří do Brna!

Autor: Standa Vítek | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

Dva pořady rádia R se spojily, aby se k vám dostaly zase trochu blíž. Koncept tohohle koncertu, prvního a snad ne posledního, je asi takovej: chceme vám přivézt nějaký nový, nepříliš známý, experimentální kapely, který si myslíme, že stojej za poslech. A navíc, přinášíme moudra! Tak třeba: Hudba je mrtvá. Ať žije nová hudba!

AVAntýry @ Radio R Crew & Marast On (Ai)R proudly present:

Jedna z nejšílenějších kapel současné extrémní kytarové hudby opět zavítá do České republiky. Italští jazz-grindoví experimentátoři PSYCHOFAGIST chystají vydání nové desky u kultovního labelu Relapse records. V rámci svého Anti-music Euro Tour ji 16. června v klubu Vegalite představí Brnu. Album naváže na kritiky oceňované album Il Secondo Tragico, v němž PSYCHOFAGIST spojují možnosti extrémního metalu a svět avantgardy. Výsledek tohoto nevšedního sonického experimentu bere dech a kapelu řadí mezi nejvýraznější jména scény.
Akci pořádají crew dvou nepřizpůsobivých hudebních pořadů brněnského Radia R: Marast On Air a AVAntýry. Jako support vystoupí tři české kapely: (instrumentální math rock, Lomnice u Sokolova), PRŮMYSLOVÁ SMRT (power-violence / fastcore, Jihlava) a GOT A WOLF (chaoscore / mathcore, Blansko).

-------------------PSYCHOFAGIST (Italy)-------------------

PSYCHOFAGIST (IT)
Experimentální grindcore / mathcore / jazzcore
http://www.myspace.com/psychofagist
http://www.psychofagist.com
http://www.last.fm/music/Psychofagist

Nepředvídatelnost a obtížná uchopitelnost PSYCHOFAGIST odkazuje k progresivistům Dillinger Escape Plan, Meshuggah, Gorguts, PsyOpus či Daughters. Grindová rychlost a brutalita je v hudbě PSYCHOFAGIST lámána odstředivou (a)rytmikou a disharmoniemi. Jejich pojetí extrému permanentně koketuje s moderním jazzem. Italští inovátoři si přitom zakládají na svém vlastním zvuku, na deskách obohaceném o utýraný baryton saxofon Luca T. Mai z italských Zu. Zavřete do kovové krabičky Daughters, starší The Crinn, Zu, kultovní zornovce Naked City a pár desorientovaných vos, pak už zbývá jen protřepat, zapudrovat efedrinem a vzít na jam do ústavu pro duševně choré. Tahle hudba je pro otrlé posluchače, kteří se rádi kochají posouváním hranic v hudbě!

EÁ (Lomnice u Sokolova, CZ)
Šachetní brúglás / instrumentální math rock
http://bandzone.cz/eadisharm

Hudba hlavních protagonistů večera se pohybuje mezi dvěma póly. PSYCHOFAGIST jsou představiteli hudebního extrému, ale jejich hudba je zároveň nesmírně sofistikovaná.
Mladé instrumentální math rockové trio EÁ, které jim bude ve Vegalite dělat společnost, s nimi pojí právě složité rytmické figury a důvtip při spojování zdánlivě protichůdných melodických linek. Dva z členů téhle trojky z Lomnice u Sokolova působí taky v unikátní sokolovské psychedeličnosti Negero. Díky sestavě kytara-bicí-baskytara zní EÁ sevřeněji a zemitěji. Jejich disharmonický šachetní brúglás je zhudebněným úprkem klaustrofobika napříč svými vlastními sluchovody. Při tom je pronásledován hudbou kapel jako Dysrhythmia, That Fucking Tank, Sleeping People nebo třeba math rockových klasiků Don Caballero.

PRŮMYSLOVÁ SMRT (Jihlava/Brno, CZ)
Fastcore / grindcore / power-violence
http://bandzone.cz/prumyslovasmrt
http://prumyslovasmrt.cz

Jihlavská smečka PRŮMYSLOVÁ SMRT naproti tomu staví na přímočarosti. Jejich explozivní fastcore / power violence je ale o to živelnější. Krev, slzy a pot. To všechno tě při poslechu jejich ultrarychlých nasypaných skladeb pálí na kůži. Od doby svého vzniku v roce 2003 vydali hoši řadu splitek a jejich skladby se objevily na mnoha kompilacích. V nejbližší době se chystá vydání split-EP s jihlavskými souputníky Rapsöd. Čerstvé skladby jsou k poslechu na jejich bandzone profilu a budou součástí jejich devastujícího setu. Ministerstvo průmyslu varuje: všichni tady chcípnem, Steve.

GOT A WOLF (Blansko, CZ)
Chaotický hardcore / mathcore

GOT A WOLF je mladá charismatická kapela z Blanska, o jejíchž živelných koncertech se na Brněnsku mluví už od začátku její kratičké existence. Zpozornět by měli hlavně fanoušci chaoscorových ikon Converge, Botch, Norma Jean či The Dillinger Escape Plan. Jejich vliv je v bordeliozní hudbě GOT A WOLF dost slyšet. Krkolomné rozsekané riffy, kvílivé vazbení kytar a celkově špinavý, korodující zvuk. Naživo dost ostrá směs.

Event na Facebooku

Event na Last.fm


http://ava.chernobyl.eu
http://www.facebook.com/avantyry
http://www.facebook.com/MarastRadio
http://radior.cz

 

k l u b

Na místě samozřejmě pestrá škála bezmasých pokrmů i v průběhu kocnertu (což je jedna z velkejch výhod Vegalite), ale vřele doporučejeme se zastavit už odpoledne třeba na pozdní (nahý?) oběd. K pohodlnýmu dosažení stavu mentální inkompetence stejně velkej výběr rostlinných fermentovaných nápojů. Akorát dejte pozor na adresu Vegalite, tenhle sympatickej prostor má od novýho roku novou provozovnu v centru Brna, mapa zde: http://vegalite.jdem.cz/
vše ostatní podstatné na webu:
http://www.vegalite.cz/

Budeme rádi když pozvete vaše kámoše a vytáhnete je s sebou zapařit. Nemusím snad ani připomínat, že disponujeme velkou směsicí bannerů a tiskovkou, že jákakoliv pomoc s propagací je vítaná a že na nějaký spolupráci se rádi domluvíme, nebojte se nás kontaktovat na Sud(.at.)marastjakcyp.com

last.fm event

facebook event

pro otrlejší jsem připravili i experimentální pozvánku

AVAntýry @ Radio R Crew & Marast On (Ai)R Crew

Klíčová slova: Psychofagist, AVAntýry, Marast On Air, koncert, experimental, Vegalite, jazz, nová hudba, music is dead, Radio R

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.