12.03.2019 11:30


JazzFestBrno letos příznivce jazzové hudby láká světovými interprety i novinkami v programu

Autor: Tomáš Brhel | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Osmnáctý ročník brněnského jazzového festivalu odstartuje již tuto středu a potrvá až do třicátého dubna. Vedle tradičně nabitého programu v podobě koncertů zahraniční i domácí jazzové scény se tento rok mohou diváci těšit i na některé novinky. Festival totiž letos zamíří také do dalších měst, a sice do Kyjova, Tišnova a Miroslavi. Hlavní program je navíc doplněn o workshopy pro děti v Café Práh. Toho se děti ve věku tří až patnácti let můžou zúčastnit 4. května.

Na koncert Johna McLauglina v Sono Centru je již vyprodáno. Ilustrační foto. Foto: Ian Patterson

Jihomoravský kraj - Program festivalu se skládá dohromady z patnácti večerů. V těch mohou fanoušci jazzové hudby navštívit až pětadvacet koncertů. Diváci se vedle české špičky v čele s Milanem Svobodou, Michalem Nejtkem či Štěpánkou Balcarovou dočkají i několika premiér, například kalifornského trumpetisty Theo Crokera. Mezi hlavní hvězdy akce bude patřit zpěvačka Dianne Reeves, americký bubeník Billy Cobham nebo filadelfský basista Stanley Clarke. „Těší mě, že se nám podařilo dohodnout na spolupráci s těmito skvělými umělci,“ hodnotí letošní obsazení umělecký ředitel festivalu Vilém Špilka.

Celý hlavní program umístili pořadatelé do Divadla Husa na provázku, klubu Alterna, Janáčkova divadla, Sono Centra a Divadla na Orlí. Představení v Kyjově, Tišnově a Miroslavi obstará jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz s americkým klávesistou Brianem Charettem. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou dostupné v síti Ticketmasters a na webu jazzfestbrno.cz. Zde pořadatelé lákají diváky na jednotlivá vystoupení, nicméně například na manchesterské trio GoGo Penguin již Sono Centrum nenabízí žádné další lístky, hlásí totiž vyprodáno. „Nabízíme VIP vstupenky, díky kterým si na své přijdou i ti nejnáročnější diváci. Studentské slevy zase zpřístupňují událost i školákům,“ komentuje situaci ohledně vstupenek výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo.

Ceny lístků se liší v závislosti na konkrétním představení. Zatímco fanoušci The Abs a Peter Korman Quintetu si jejich koncert vychutnají už za sto padesát korun, například za VIP vstupenku na Johna McLauglina & The 4th Dimension zaplatí bezmála dva a půl tisíce korun.

Klíčová slova: JazzFestBrno, jazz, festival, novinky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.