24.10.2010 22:36


Jazzová mše zněla Červeným kostelem

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Neobvyklý koncert si dnes večer poslechly stovky lidí, které zaplnily lavice brněnského Červeného kostela. Akce se konala jako součást festivalu Moravia Music Fest.

Brno - Jazzová mše skladatele Jaromíra Hniličky dnes večer zahájila mezinárodní hudební festival Moravia Music Fest. Událost svedla dohromady profesionální big band B Side Band, brněnský pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus a umělecký přednes Jaromíra Hniličky, který přemostil svět hudby a duchovna.

„Bylo to opravdu krásné. Už jsem tuto mši slyšel podruhé, ale stále v ní objevuji něco nového,“ popsal své zážitky návštěvník koncertu Jakub Baštík. S provedením byli spokojeni i samotní interpreti. „Hrálo se nám skvěle, i proto, že uvnitř kostela nebyla vůbec zima. Jazzovou mši nehrajeme poprvé, takže to dobře šlape. Skvěle se nám spolupracovalo jak se sborem, tak s dirigentem,“ uvedl houslista Bohumír Strnad.

Koncert založil novou tradici. Zahájení příštích ročníků festivalu proběhne vždy v prostoru některého z brněnských kostelů. Samotná jazzová mše poputuje do dalších evropských měst, návštěvníci si ji v budoucnu budou moci poslechnout třeba v německém Düsseldorfu. Letošní ročník Moravia Music Festu je v pořadí už třetí. V rámci festivalu proběhne celkem jedenáct koncertů, na nichž se předvede brněnskému publiku také mnoho zahraničních interpretů, například trumpetista Laco Deczi anebo big band Danish Radio big band. Festival vyvrcholí 18. listopadu závěrečným koncertem nazvaným Tribute to Frank Sinatra, který rozezní  halu Vodová.

Klíčová slova: Jazzová mše, Moravia music fest, hudební festival, jazz, Červený kostel

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.