21.11.2018 22:37


Ježíškovými vnoučaty se chtějí stát i studenti

Autor: Hana Kotoučová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Projekt Ježíškova vnoučata funguje v Česku již třetím rokem. Kdokoliv si může vybrat “babičku či dědečka“ z domovů pro seniory, pečovatelských domovů či  z jiných sociálních a zdravotnických zařízení a splnit jejich vánoční přání. Někteří senioři si přejí například balíček sladkostí, jiní knihu, papuče, předplatné novin i televizi. Nejedná se však pouze o hmotné dary, ale i zážitky. Hudební vystoupení či výlety jsou častým přáním.  

Vánoční dárky, ilustrační obrázek. Autor: Kelvin Kay.

Brno – Letošní ročník projektu Ježíškova vnoučata byl spuštěn 12. listopadu. Za méně než dva týdny splnila Ježíškova vnoučata všech věkových kategorií přání více než šesti a půl tisícům seniorů. Více než sedm tisíc přání se právě teď plní. Vánoční sny jsou zveřejněny na internetové stránce akce. Dárci si mohou přání vybírat i podle svých finančních možností. Dárky jsou rozděleny do několika kategorií podle výše nákladů. Levnější dárky však bývají většinou do několika minut zamluvené. Přes portál Slevomat je možné věnovat stokorunu na nějaký dražší dárek jako je například elektrický vozík. Redakce Stisku se zeptala studentů, co si o projektu myslí a zda se i oni chystají stát Ježíškovými vnoučaty.

 

Anna Růžičková

 Anna Růžičková, 25 let, Psychologie, Praha

O Ježíškových vnoučatech jsem slyšela. Zdá se mi podobný jako projekt s dárky pro děti z dětských domovů. S kamarády místo toho že kupujeme dárky sobě, posíláme nebo platíme dárky právě dětem v dětských domovech, tak možná bychom to letos mohli změnit. 

 

 

Petra Stupková

Petra Stupková, 23 let, Politologie - Evropská studia, Praha

Ježíškova vnoučata znám. Co jsem se ale dívala, jsou tam jen volné dárky nad tisíc korun, takže na to jako student úplně nemám. Pokud by se tam znovu objevily i levnější dárky, určitě bych se zapojila. 

 

 

Marína Fraňová

Marína Fraňová, 20 let, Bezpečnostní a strategická studia – Politologie, Bratislava

Projekt niepoznám, nikdy som o ňom nepočula. Znie to ale vel‘mi pekne, možno by som sa do toho zapojila. Viem, že niečo podobné funguje na Slovensku. Keby som mala čas,chcela by som darček doručiť osobne. Bolo by fajn isť na kávu so seniorom, posedieť si s ním alebo mu ukázať ničeo, čo v Brne poznajú mladí ľudia. 

 

 

Dalibor MásloDalibor Máslo, 20 let, Mediální studia a žurnalistika - Veřejná politika a lidské zdroje, Kuřim

O projektu jsem se dozvěděl asi před rokem, ale ještě jsem o nějakém zapojení pořádně neuvažoval. Myslím si ale, že je to luxusní projekt a klidně bych do nějakého dárku investoval.

 

 


Hana PlachtováHana Plachtová, 22 let, Francouzský jazyk a literatura, Náchod

Projekt neznám, nikdy jsem o něm neslyšela. Ten nápad se mi ale fakt líbí a nevidím důvod proč to nezkusit. Kdybych si vybrala seniora z Brna a měla čas, určitě bych se pak dárek pokusila doručit osobně. Bylo by to zajímavé, navíc by mi mohli říct něco o sobě… To by bylo super. 

 

 

 

Vanesa BašováVanesa Bašová, 21 let, Bezpečnostní a strategická studia – Psychologie, Ledce

Projekt Ježíškova vnoučata znám a velmi se mi líbí. Myšlenka je to úžasná, už jsem si o tom nějaké informace zjišťovala a chtěla bych se zapojit.

 

 


Karolína PycunováKarolína Pycunová, 20 let, Mediální studia a žurnalistika – Sociologie + Sociální práce, Rájec - Jestřebí

Doteď jsem o tomto projektu neslyšela, ale tato problematika mě zajímá. Minulé Vánoce jsem jako dobrovolník byla v domově důchodců a jeli jsme na Svobodák na vánoční trhy a dělali jsme seniorům doprovod. Strašně si to užili a i když si koupili nějakou drobnost oni sami, tak z toho měli radost a mně se to líbilo. Hned jak přijdu domů, tak si o Ježíškových vnoučatech vyhledám víc, protože je to fakt skvělý nápad. Na seniory by se nemělo zapomínat. 

Klíčová slova: anketa, Vánoce, Ježíškova vnoučata

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.