19.11.2019 20:07


Job Challenge má nasměrovat studenty tak, aby si našli práci

Autor: Kristýna Dostálová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Již zítra se studenti a absolventi vysokých škol mohou zúčastnit brněnského veletrhu Job Challenge, který jim má pomoct zorientovat se na trhu práce, rozvinout své kompetence a získat kontakty na zaměstnavatele. Akce začíná v devět hodin v prostorách brněnského výstaviště a bude se konat až do pozdního odpoledne.

Zítra se v prostorách brněnského výstaviště koná již

Student si prohlíží leták Job Challenge

Brno –  Studenti se mohou zorientovat na trhu práce a získat třeba i kontakty na možné zaměstnavatele již zítra na brněnském výstavišti, kde se zítra koná již třináctý ročník veletrhu Job Challenge. Akci pořádá Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně a Mendelova univerzita. Veletrh začíná v devět hodin dopoledne a končí o půl páté odpoledne. Vstupné je zdarma.

„Na veletrhu vystavují pouze zaměstnavatelé, kteří mají zájem o mladé talenty z řad studentů a absolventů vysokých škol. Návštěvníci tak nemusí mít letitou praxi v oboru, stačí jim chuť se učit novým věcem,” řekla o festivalu jeho pořadatelka Jitka Štenclová. Pořadatelka také vysvětlila, s čím veletrh studentům pomůže. „Student si na veletrhu může najít stáž, částečný i plný úvazek. Pokud si práci aktuálně nehledá, JobChallenge je skvělým místem si udělat přehled, jak to teď na trhu práce vypadá. To se jim může hodit v budoucnu, když budou chtít začít na své kariéře pracovat,” řekla Štenclová.

Této možnosti chce využít kupříkladu Monika Friendmannová, která se nyní vyučuje jako truhlářka. „Před pár lety mi veletrh vysokých škol pomohl objevit fascinující obor. Job Challenge jistě nezůstane pozadu. Moc se těším, jak si mezi všemi skvělými pracovními příležitostmi najdu tu svou vysněnou,” popsala svoje nadšení z veletrhu Friendmannová. 

Poohlédnout se po pracovních příležitostech se chystá i Petr Kadlec, který studuje IT. „Myslím si, že dostudovat bakáláře bez jakýchkoliv pracovních zkušeností je hloupost a zbytečně promarněná šance jak si pomoci k lepšímu pracovnímu ohodnocení při nástupu do práce. Zajímají mě hlavně vystavovatelé z oboru IT, kteří se konkrétněji zaměřují na strojové učení nebo umělou inteligenci,” řekl Kadlec.

Na veletrhu Job Challenge se také mohou návštěvníci zúčastnit workshopů. „V letošním roce tak nabízí celkem 3 rozvojové workshopy - dva v češtině na téma online stopy a její role v přijímacím procesu a práce s viry a jeden v angličtině na téma Project Managementu. Celkem deset talkshows s různými společnostmi zas nechá hezky porovnat firemní kulturu i podmínky, za kterých můžou studenti ve firmách pracovat,” oznámila Štenclová.

Veletrh má účastníkům nabídnout i nevšední zážitky. „Návštěvník si vyzkouší virtuální realitu, zasoutěží si o super ceny, může se nechat namasírovat nebo si vyzkoušet testy na typologii osobnosti,” přiblížila další aktivity Štenclová.

Klíčová slova: job challenge, veletrh, práce, student, brněnské výstaviště, brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.