09.04.2018 15:04


Kapela Docuku zahájila jarní hudební sezonu ve Třech opicích

Autor: Anna Vaculíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V klubu Tři opice zazněly v sobotu večer písně kapely Docuku. Kapela nehrála ve Vsetíně poprvé, místnímu publiku je už dobře známá, a tak se sál během chvíle zaplnil. Šestičlenné, ryze mužské uskupení hrálo své písně, které jsou inspirovány lidovou tvorbou z Valašska, Slovenska, ale také z Balkánu či Polska. Písně ozvláštňují vlastním aranžmá o prvky rocku, swingu i šansonu.

Autor: Anna Vaculíková

Vsetín - Slovo docuku ve valašském nářečí znamená rychle či svižně. Velká část repertoáru kapely Docuku tomu také odpovídá. Na svém prvním jarním koncertě roztančilo a rozezpívalo toto seskupení z Valašského Meziříčí publikum ve Třech opicích. Koncert začal po osmé hodině a kapela postupně přilákala spousty posluchačů. Hrála známé písně ze svých tří alb i novinky, které zazněly poprvé.

Docuku je u místního publika velmi dobře známé, vstup si zaplatilo přes sto příznivců. Kapela tímto koncertem zahájila svou jarní hudební sezonu. „Snažím se, aby tu hrály hlavně regionální kapely. Se skupinou Docuku máme dobré vztahy a já je vždy rád pozvu. Ve Třech opicích jsou už počtvrté,“ říká majitel klubu Petr Gregor.

Po osmé hodině začal tříhodinový koncert, rozdělený krátkou pauzou. Parket před pódiem se postupně zaplnil a diváci si zatančit jednak na známé písně kapely, jednak poprvé slyšeli novinky, které by se měly objevit na nové desce. První polovina koncertu byla klidnější, skupina hrála spíše pomalé a méně známé skladby. Na druhou polovinu si nechala ty písně, které utvrzují jméno kapely. Ty byly rychlé, svižné a přiměly k tanci více lidí. „Písničky Docuku mám moc ráda a koncerty si vždy velmi užívám. I tentokrát jsem se skvěla bavila, koncert měl parádní atmosféru a zazněly všechny moje oblíbené písničky, které si vždy ráda zazpívám,“ raduje se fanynka Tereza Lukůvková.

Kapela má šest stálých členů, kteří hrají na housle, violu, basu, akordeon a bicí. Zpěvák Jiří Buksa je všestranným muzikantem, jenž umí zahrát na kytaru, harmoniku, mandolínu a tamburínu. Na sobotní koncert si kapela přizvala také hosta, bývalého houslistu Kristiána Lamberta.

Kapela dosud vydala tři alba a chce začít pracovat na dalším. „Máme už osm nových písniček, což je dobrý základ. Doufám, že jich bude brzy dost i na další desku,“ říká bubeník Karel Mikuš. Za své poslední album Kdybych já věděl… získalo uskupení Zlatou desku za šest tisíc prodaných nosičů a bylo rovněž dvakrát nominováno na cenu Anděl v kategorii World music.

Klíčová slova: Vsetín, Tři opice, Docuku, koncert, hudba, kapela

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.